Vodka Chilli Naga czyli tylko dla prawdziwych twardzieli

Firma z Wielkiej Brytanii, Master of Mild zajmuje się już od wielu lat sprzedażą wysokoprocentowych trunków. Niby nic nadzwyczajnego. Ale w swojej ofercie mają coś nietypowego, coś tylko dla prawdziwych twardzieli. Tym czymś jest Vodka Chilli Naga, czyli wódka z dodatkiem chilli. Dlaczego dla twardzieli, zaraz to spróbujemy przedstawić.

Jednakże najpierw należałoby wspomnieć, że za ostry smak w potrawach jest odpowiedzialna przede wszystkim papryka (w tym przypadku chilli). To w niej znajduje się pewien związek chemiczny, o nazwie kapsaicyna. Stężenie tego związku w różnych odmianach papryk, przekłada się na ich ostrość. Powstała specjalna skala, zwana od jej twórcy – skalą Scovilla, określającą ostrość poprzez zawartość kapsaicyny w roślinie.

Wyjaśniając dlaczego ta akurat wódka jest dla twardzieli, wyjaśniamy, że ostrość papryczki jalapeno na powyższej skali zaczyna się od 3500 Scoville’ów. Habanero i papryka używana do sosów tabasco od 100 000 Scoville’ów, a Vodka Chilli Naga o której mówimy ma 250 000 Scoville’ów.

Czy po wypiciu takiego alkoholu i stwierdzeniu że „wypił” ogień i przeżył będzie błędem? I że jest to „krew samego szatana”? Zresztą widząc butelkę z czaszką i dwoma skrzyżowanymi kośćmi, normalny człowiek się zastanowi czy rzeczywiście chcę tego spróbować. Ale, jak głosi powiedzenie „do odważnych świat należy”.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: masterofmalt.com

Zdjęcia:
masterofmalt.com

 

Podobne artykuły:

Firma dostarczająca szampana pomysłem na biznes

Nie smakuje Ci piwo ze sklepu? Zrób swoje.

Kran na każdym stole pomysłem na pub

Trunek dobry na frasunek – VeeV

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top