Wiadomości ze śmietnika

Jak wiemy mamy już inteligentne lodówki, telewizory czy pralki. Teraz do tego grona dołączyły inteligentne kosze na śmieci. Pojawiły się na ulicach Londynu jako innowacyjne rozwiązanie specjalnie na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. Obecnie jest ich ok. 100.

Kosze te różnią się znacznie od tradycyjnych pojemników na śmieci, a dodatkowo potrafią wytrzymać nawet eksplozję niewielkiego ładunku wybuchowego (bo bardzo często właśnie w koszach na śmieci terroryści umieszczają swoje bomby). Pojemnik z dwóch stron wyposażony jest w ekrany LCD, na których codziennie przez 18 godzin (od 6:00 do 00.00) wyświetlają się wiadomości, notowania giełdowe, prognoza pogody czy inne przydatne informacje. Podczas poważnych zakłóceń w transporcie publicznym czy klęski żywiołowej mogą służyć jako centra informacyjne podające istotne komunikaty. Kolejną funkcją, jaką pełni taki kosz to jest jednocześnie hot spotem. Co do rozmiarów to mają standardową wielkość.

Porównując je do tradycyjnych koszy na śmieci te nie są tanie. Koszt jednego wynosi, sprawdź tutaj (sekcja: Dokumenty). Firma Renew Solution, która odpowiada za produkcję tych inteligentnych pojemników pracowała na technologią ponad 5 lat i są bardzo zadowoleni z faktu, że w końcu znalazły się na ulicach. Na chwilę obecną swoje zainteresowanie nimi zgłosiły inne miasta, takie jak Nowy Jork, Tokio czy Singapur. Ciekawe czy w jakimś mieście w Polsce kiedyś spotkamy takie zmyślne urządzenie?

 Artur Stasiak

Adres internetowy: renewsolution.com

Zdjęcia:
renewsolution.com

 

Podobne artykuły:

Czy śmietnik skazany jest na brud ?

Pudło z duszą pomysłem na firmę

Pomysł dla restauracji – jak płacić mniej za śmieci?

Miejski kosz spełnia rolę toalety

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top