Wypożyczalnia skuterów elektrycznych pomysłem na biznes

Firma Scoot Networks, 2 miesiące temu uruchomiła w San Francisco pierwszy na świecie system wypożyczania skuterów elektrycznych. Obecnie, jak narazie, jest to tylko 50 sztuk, ale jak podkreślają władze miasta jeśli pomysł będzie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie wykluczają zwiększenia ich ilości.

Z tej formy transportu mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają smartfona. Na jakiej zasadzie to działa? Otóż, za pomocą moblinej aplikacji lokalizujemy najbliższy skuter z naładowaną baterią. Każdy ze skuterów Scoots posiada specjlany uchwyt, w którym montujemy nasz telefon. Wówczas pełni on funkcję deski rozdzielczej. Dostarcza nam informacje o zasięgu oraz stopniu naładowania baterii. Minusem może być to, że skuterów nie można zarezerować z góry. Cena za godzinę korzystania podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Skuter, jak podaje prducent, osiąga maksymalną prędnośc 50 km/h. Na naładowanej baterii, w zależności od stylu jazdy, przejedziemy 30-50 kilometrów. Czas ładowania baterii wynosi ok. 8 godzin. Silnik elektryczny o mocy 1200 W, bateria o pojemności 20 Ah.

Uważamy, że obecnie, gdzie samochodów na ulicach jest coraz więcej, jednoślady te są ciekawą, alternatywną opcją transportową. Szybsze niż rower, a dodatkowo nie zmęczymy się pedałując. Czasem również komunikacja miejska zawodzi więc Scoots świetnie może ją zastąpić w celu szybkiego dotarcia na miejsce.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: scootnetworks.com

Zdjęcia: scootnetworks.com

 

Podobne artykuły:

Wypożyczalnia krawatów online

Własna wypożyczalnia rowerów, czyli jedź i jedz!

Veturilo – warszawski rower miejski

Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top