Wytwórnia papieru toaletowego Biała Koza

Jak większość z Was wie w biurach gromadzi się dziennie mnóstwo niepotrzebnych dokumentów, kartek itd. Oczywiście ten problem rozwiązywany jest dzięki stosowaniu niszczarek czy wywozu makulatury. Rozwiązanie zaproponowane przez Japończyków daje dodatkową korzyść w postaci tego, że pracownicy korzystają z papieru toaletowego wytworzonego z dokumentów wrzucanych do maszyny. Ekonomiczne i ekologiczne. Również koszty związane z niszczeniem czy wywozem dokumentów spadają.

Maszyna Biała Koza jest w stanie przerobić w 30 minut 40 kartek papieru A4co pozwoli na wytworzenie jednej rolki papieru toaletowego. Papier jest rozdrabniany na cienkie paski (jak w przypadku biurowej niszczarki), po wymieszaniu z wodą tworzy się masa. Później jest ona sprasowywana, osuszana i zwijana w rolki. Zasada działania świetnie pokazana jest na poniższym filmie.

Rowiązanie raczej tanie nie jest, sprawdź (sekcja: Dokumenty) ale nie o cenę chodzi. Jego ideą jest ogólnie pojęta ekologia oraz dbanie o środowisko naturalne poprzez ograniczanie zużycia papieru czyli zmniejszenie ilości wycinanych drzew potrzebnych do jego produkcji. Producent szacuje, że ciągłe używanie maszyny White Goat pozwoli oszczędzić 60 drzew rocznie.

W małych biurach czas zwrotu zainwestowanych pieniędzy na zakup tego urządzenia byłby starsznie długi. W dużych biurach, gdzie setki kilogramów niepotrzebnego papieru dziennie jest produkowane taki zakup miałby już większy sens.

Artur Stasiak

Adres internetowy: dailymail.co.uk

Zdjęcia:
dailymail.co.uk

 

Zobacz także:

Tkaniny produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu

Recykling metalowych implantów pomysłem na firmę

Hamburgery w jadalnym papierze pomysłem na biznes

Tekturowe biuro

Reklama na serwetkach pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top