Z Walkstation biegasz i pracujesz

Walkstation to zintegrowane biurko z bieżnią (podobną można spotkać choćby w fitness klubach). Leniwi zapewne już zaczynają kręcić nosem. Bieżnia rozwija maksymalną prędkość 3 km/h. To między innymi pozwala spacerować bez przemęczania, spalać kalorie. Ma to na celu doprowadzenie do zdrowych nawyków pracowników prowadzących siedzący tryb pracy. A przyznacie, że jest takich osób ogromna ilość.

Oczywiście wyposażony jest w wyświetlacz pokazujący spalane kalorie, odległość którą przebyliśmy w określonym czasie. Może być on wyciągnięty na zewnątrz lub schowany. Urządznie jest ciche, co nie przeszkadza w normalnej pracy przy komputerze. Posiada 7-stopniową regulację kąta nachylenia bieżni. Parametry połączonego z bieżnią biurka pozwalają na szybkie i częste zmiany pozycji, a elektronicznie sterowany blat z łatwością dostosuje się do wybranej wysokości.

Faktem jest, iż ruch poprawia funkcjonowanie mózgu, poprawia koncentrację. Korzystanie z Walkstation kilkadziesiąt minut w ciągu tych wielu godzin spędzanych codziennie przy komputerze z pewnością wpływnie korzystnie na ogólne zdrowie zdrowie pracownika a to przełoży się na jego zwiększoną wydajność w pracy, a to wszystko pozytywnie odczuje pracodawca.

Artur Stasiak

Adres internetowy: steelcase.com

Zdjęcia:
steelcase.com

 

Zobacz także:

Tekturowe biuro

Domowe biuro krok po kroku

H2Office pomysłem na nawodne biuro

Przenośne biurko czyli coś dla pracoholików

Mobilne biuro dla Twojej firmy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top