Z WashIt zaoszczędzisz wodę

Projekt może wydawać się dziwny, bo połączenie prysznica i pralki raczej nie jest typowe. Ale z pewnością produkt ten wart jest uwagi. Niestety, nadal musimy się rozebrać żeby sie umyć i uprać nasze ubrania ale woda, którą zużyjemy do mycia zostanie oczyszczona i wykorzystana do wyprania naszej odzieży.

Kabina prysznicowa posiada dwa oddzielne systemy, które korzystają z tej samej wody. Woda, która zużywana jest podczas kąpieli gromadzona jest w zobiorniku, potem przepuszczana przez filtry: węglowy, organiczny i chemiczny. Na końcu jeszcze poddana jest promieniowaniu UV. Tak oczyszczoną wodę można wykorzystać do prania czy ponownego mycia.

Projekt tureckich studentów jest bardzo ciekawy i ma szansę w niedalekiej przyszłości pojawić się w ogólnej sprzedaży. Przede wszystkim za to, że ogranicza zużycie wody, przy czym dba o środowisko i o nasze kieszenie (niższe rachunki za prąd). Może również znaleźć zastosowanie np. w hotelarstwie. Jako ciekawostkę dodamy, że pomysł kabiny WashIt zdobył wyróżnienie Hansgrohe Prize 2012 na iF Concept Design Awards za ekonomiczne zużycie wody. Obecnie autorzy pracują nad pierwszem funkcjonalnym prototypem. A my czekamy, aż WashIt wejdzie do masowej produkcji.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: tuvie.com

Zdjęcia: tuvie.com

 

Podobne artykuły:

Prysznic w ciężarówce pomysłem na firmę usługową

Zamiast kina jacuzzi

Radio na wodę z prysznica ciekawym biznesem

ShowerProfesor w nowym wydaniu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top