Zakręcony ogródek pomysłem na biznes

Osoby, które uprawiają rośliny w domu wiedzą, że nie jest to bardzo wymagające zajęcie. Wystarczy zadbać o odpowiednią ilość światła i wody. Widok, jak rosną nasze ulubione zioła czy roślinki jest bardzo przyjemny. Ale w pewnych warunkach uprawianie ogródka może być trudne. Mowa tu o… kosmosie. Tam raczej nie wystawimy doniczki z kwiatkiem za okno. Ograniczone możliwości astronautów sprawiły, ża NASA, 30 lat temu, opatentowała sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Niestety nie został on zrealizowany. Pozostał tylko projekt hydroponicznego koła.

I tu, włoskie studio Design Liberto, trzy dekady poźniej ponownie przyjrzało się amerykańskiemu wynalazkowi. Pogłówkowali i powstał pomysł kosmicznego mini ogródka, The Green Wheel.

Tarcza obrotowa zbudowana jest wokół lampy, na której rosną zioła to alternatywa dla poziomych szklarni. Dzięki jednemu silnikowi zostosowano tylko jedną lampę dla tej samej ilości roślin. Dodatkowo w obręczy umieszczono światłowody, które oddziałują na korzenie przyspieszając w ten sposób wzrost roślin. Do korzeni roślin umieszczonych w kole dostarczana jest woda ze składnikami odżywczymi, a poprzez ciągłe obracanie, woda ta rozprowadzana jest równomiernie. Koło można obsługiwać za pomocą interfejsu zainstalowanego w telefonie czy tablecie. Możemy dzięki temu kontrolować poziom wody i kontrolować wzrost praktycznie każdej rośliny. Dzięki takiemu ogródkowi możemy zaoszczędzić energię, miejsce potrzebne pod uprawę a do tego daje nam ogromną wygodę uprawy domowego ogródka.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: designlibero.com

Zdjęcia:
designlibero.com

 

Podobne artykuły:

Ogród na ścianie

Domowy mini ogródek

MyFarm.com pomysłem na wirtualny ogródek

myURBIO pomysłem nie tylko na domowy ogródek

Żywa zielona ściana pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top