Zamiana kanap pomysłem na biznes

Teraz taką wymianę o nazwie „husselmarkt” organizuje IKEA w swoim sklepie w Amsterdamie. Odbędzie się to 9ego lutego. Około 250 osób będzie mogło przynieść swoje meble, niekoniecznie kupione w IKEI i wymienić je na te przyniesione przez innych. IKEA doda też do tej akcji swoje meble o wartości 12.000 Euro.

Jest to część kampanii marketingowej, która ma zachęcić klientów do myślenie tak jak projektanci wnętrz, do eksperymentowania i do zamiany mebli, które już mają. (husselen z holenderskiego oznacza tasować, przenosić). IKEA aby pomóc ludziom zmienić swoje wnętrze udostępniła nowy dział na stronie husselen.nl.

Na stronie tej możne narysować swoją dotychczasową aranżację, a potem dowolnie przesuwać meble. Każdą rzecz, która nie będzie już pasowała do starego układu możne przynieść do husselmarkt.

Z ekonomicznego punktu widzenia jest to pewna sprzeczność. Jeśli ludzie się zamieniają, to mniej kupują. Ale firma IKEA wie, że jeśli ktoś wymienia kanapę (nawet jeśli nie na nową) prawdopodobnie będzie potrzebował nowych pasujących do niej rzeczy- lamp, czy stołu. Co będzie następne? Może H&M zorganizuje podobną akcję?

Adres internetowy:
www.husselen.nl

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami.
Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top