Zarabiają na sprzedaży nietypowych pamiątek

 

Zoo w Pradze, szukając pomysłów na promocję, wpadło na nietypowy pomysł. Otóż, można tu nabyć za niewielkie pieniądze pamiątkę w postaci… odchodów słonia. Sprzedawane są one w 1,5 kg pojemnikach.

Skąd taki pomysł na sprzedaż tego typu „gadżetu”? Jak stwierdził dyrektor zoo Miroslav Bobek (czy jego nazwisko z czymś się nie kojarzy?) taką pamiątkę powinni głównie docenić właściciele ogrodów czy działek. A to dlatego, że odchody słonia świetnie nadają się jako nawóz do roślin.

W praskim zoo słonie żywią się wszelką zieleniną, gałęziami, trawą czy korzeniami. Każdego dnia produkują one 140-180 kg odchodów. Także produkcja „pamiątek” trwa nieustannie. Raczej nie ma możliwości przestoju w produkcji. No chyba, że pozbędą się wszystkich słoni.

Dodatkowo zoo, przymierza się do sprzedaży odchodów jako pamiątek innych zwierząt, w szczególności tych azjatyckich i afrykańskich. Wszystko zależy od sukcesu sprzedaży „słoniowej” produkcji. Jak narazie, wszystko idzie w dobrym kierunku. Zoo w Pradze nie jest jedynym w Europie ogrodem zoologicznym, który oferuje jako pamiątki odchody zwierząt. Taką ofertę jeszcze zoo Schönbrunn w Wiedniu.

Dyrektor wprowadzając tego rodzaju pamiątki do oferty zoo chciał, aby na pudełkach była informacja: Wyprodukowano w Czechach. Jednakże nie spotkało się to z aprobatą urzędników. Jeśli chcecie się dowiedzieć, ile kosztuje taki 1,5 kg pojemnik z odchodami słoni z czeskiego zoo, kliknijcie tutaj (sekcja: Dokumenty).

I w tym przypadku powiedzenie „gówniany interes” nabiera nowego znaczenia. Swoją drogą zastanawiamy się, czy takie pamiątki przyjęłyby się w naszych rodzimych ogrodach zoologicznych.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: zoopraha.cz

Zdjęcia: zoopraha.cz

 

Podobne artykuły:

Użyteczna biżuteria miejska wskaże drogę…

Ziemny biznes

Pudełko na psie odchody

The Peepoo bag

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top