3Doodler czyli długopis do zadań specjalnych

3Doodler to urządzenie kształtem przypominający długopis, za pomocą którego użytkownik może rysować w trójwymiarowej przestrzeni. Jego obsługa jest banalnie prosta. Wszystko sprowadza się do kolorowych, plastikowych i cienkich nici (podobnych do makaronu spagetti), ktorymi należy tylko umiejętnie kierować. A to wszystko bez żadnego oprogramowania czy podłączania do prądu.

Projekt ten został zgłoszony przez firmę Wooble Works LLC w serwisie Kickstarter, gdzie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rozwój tego przyszłościowego biznesu. Do jej końca zostało 13 dni. Chciano w ten sposób pozyskać 30 tys. dolarów, na tę chwilę jest blisko 2,2 mln dolarów, a to zapewne jeszcze nie koniec.

Niewątpiliwe druk 3D to przyszłość. Z pewnych tego typu rozwiązań moża korzystać i dziś, jednakże urządzenia do takiego druku są zbyt duże i drogie. Przy pomocy 3Doodler można narysować zarówno obiekt 2D jak i 3D. Załączony film idealnie pokazuje zalety amerykańskiego produktu.

Narysowanie konkretnego obiektu może zająć do kilkudziesięciu minut. Wszystko zależy od tego, jak skomplikowany jest wzór oraz od umiejętności użytkownika. Wydawać by się mogło, iż jest to gadżet przeznaczony dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Firma stanowczo odradza używania 3Doodlera przez osoby poniżej 12 roku życia. Choćby dlatego, że końcówka, która roztapia plastik rozgrzewa się aż do 270 stopni Celsjusza. Także osoby o zamiłowaniach plastycznych z pewnością będą miały z tego więlką pociechę.

Pomysł jest niezwykle interesujący. Stwarza on praktycznie nieograniczone możliwości. Może być wykorzystywany choćby do produkcji biżuterii, zabawek, pamiątek czy drobnych napraw. Pierwsze egzemlarze trafią do darczyńców w listopadzie. A po takim nieoczekiwanym sukcesie firma zamierza rozpocząć seryjną produkcję. Obecnie mówi się, iż cena będzie się kształtowała na poziomie 50-60 dolarów za sztukę. Z pewnością dzięki takim produktowm druk 3D zagości na stałe w naszych domach.

Artur Stasiak

Adres internetowy: the3doodler.com; kickstarter.com

Zdjęcia: the3doodler.com

 

Zobacz także:

MyDeco- portal projektujacy wnętrza

Dowolna postać, rzecz zamknięta w krysztale?

Mobilne centrum nauki pomysłem na biznes

Zdjęcia z automatu w 3D

Fotobar pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top