ABRA – sklepy meblowe

W ofercie sklepu znaleźć można zestawy wypoczynkowe, sofy, szafy, łóżka, materace i wiele innych mebli do aranżacji wnętrza. Współpraca z firmą daje możliwość dołączenia do największej nieproducenckiej sieci sklepów meblowych oraz korzystania z wieloletniego doświadczenia branży meblowej.O korzyściach opowie Dorota Placzyńska, odpowiedzialna za rozwój sieci Abra.

Prowadzenie sklepu meblowego wymaga przede wszystkim potężnego zaplecza logistycznego, ponieważ największe znaczenie w budowaniu przewagi konkurencyjnej ma dostęp do szerokiej oferty mebli , oraz szybka realizacja zamówień.

Znajomość marki oraz lokalne działania reklamowe (np. katalogi produktowe) dodatkowo zachęcają do odwiedzenia sklepu. Na zakończenie klient musi spotkać się z wysokiej jakości obsługą przed- i po-sprzedażową.

Jedynie przystąpienie do sieci franczyzowej daje możliwości dostępu i wykorzystania wszystkich tych czynników równocześnie, co jest nieosiągalne dla pojedynczego przedsiębiorcy chociażby ze względu na koszty.

Każdy przedsiębiorca liczy również pieniądze. I na tym polu Abra wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i oferuje wsparcie finansowe w postaci bezkosztowego rozłożenia wartości ekspozycji w czasie (12 miesięcy) oraz 45-dniowego kredytu kupieckiego, co znacznie poprawia płynność finansową firmy franczyzobiorcy i ułatwia przystąpienie do systemu.

Wysoka jakość mebli w stosunku do przystępnej ceny to kolejne czynniki, które zachęcają do robienia zakupów w naszej sieci sklepów. Listę najważniejszych czynników powodzenia biznesu zamyka udział ogólnopolskiej reklamie, która wpływa na ilość odwiedzin w sklepie. Profesjonalne sieci franczyzowe zapewniają swoim partnerom wszystkie te elementy równocześnie.

Otwarcie sklepu meblowego Abra S.A. w systemie franczyzowym to inwestycja rzędu 120 tys. zł. Na pierwsze zyski franczyzobiorcy Abry mogą liczyć już w pierwszym miesiącu działania sklepu i biorąc pod uwagę znakomite wyniki pierwszych sklepów franczyzowych Abry w Oświęcimiu i Nysie, okres zwrotu z inwestycji może być krótszy niż 12 miesięcy

Sytuacja rynkowa

„Obecna koniunktura rynkowa dała się we znaki wielu branżom i nie ominęła również wyposażenia wnętrz, w tym rynku meblowego – podsumowuje Wojciech Malicki, pierwszy franczyzobiorca ABRA S.A. Od początku działania naszego sklepu ABRA staliśmy się aktywnymi uczestnikami zaciętej walki o klienta. Liczył się każdy szczegół. Kluczowe znaczenie miał dostęp do wiedzy i doświadczeń ABRA S.A., co pozwoliło nam zweryfikować koszty zbędne, a skoncentrować się na wzmocnieniu najefektywniejszych działań. Dzięki wykorzystaniu zaplecza, jakim dysponuje nasz franczyzodawca, możemy stale oferować klientom promocyjne warunki zakupów oraz szybką realizację zamówień. Czynniki te pozwalają nam wyjść obronną ręką w trudniejszych czasach i osiągać bardzo zadawalające wyniki sprzedażowe. Zadowoleni ze współpracy już teraz rozglądamy się za kolejnym lokalem dla drugiego sklepu franczyzowego Abry, by jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję rynkową – dodaje.”

Sklep franczyzowy w Oświęcimiu wystartował z wybitnymi wynikami sprzedażowymi, co pokazuje jak chłonny jest rynek w mniejszych miejscowościach, gdzie można realizować obroty na poziomie miast średniej wielkości. Potwierdzają to wyniki drugiego sklepu franczyzowego w Nysie. Dlatego jesteśmy przekonani, że kolejni franczyzobiorcy będą powielać ten sukces. Oczywiście nie bez znaczenia jest zaangażowanie franczyzobiorców w prowadzenie sklepu i takich właśnie osób szukamy, ponieważ wypracowane przez Abrę doświadczenie, do którego mają dostęp nasi partnerzy, wymaga odpowiedniego dopasowania do lokalnego rynku. A sukces naszych franczyzobiorców jest również sukcesem firmy.

 

Podstawowe dane o systemie:

ABRA sklepy meblowe to ogólnopolska sieć sklepów meblowych. Szeroka oferta, przystępne ceny i szybka realizacja zamówień zachęca coraz większą liczbę klientów do dokonywania zakupów właśnie w naszych sklepach. W ofercie sklepu znaleźć można zestawy wypoczynkowe, sofy, szafy, łóżka, materace i wiele innych mebli do aranżacji wnętrza.

Jednostki własne: 74
Jednostki franczyzowe: 4 na dzień 27 marca 2012

Współpraca z firmą ABRA S.A. daje możliwość dołączenia do największej nieproducenckiej sieci sklepów meblowych oraz korzystania z wieloletniego doświadczenia branży meblowej. 

Korzyści ze współpracy franczyzowej:

• Szeroki wybór produktów
• Atrakcyjne warunki zakupowe (niskie ceny, kredyt kupiecki 45 dni)
• Pełna dostępność produktów z kolekcji
• Gwarantowana szybkość realizacji zamówienia (nawet do 24 godzin)
• Gwarantowany serwis reklamacyjny
• Spójny system wizualizacji sklepów
• Wspólny dla całej sieci katalog produktowy z cyklicznymi promocjami
• Bezkosztowy udział w ogólnopolskiej reklamie TV
• Cykl specjalistycznych szkoleń
• Wyłączność terytorialna

Podstawowe wymagania sieci:

• Miejscowości do 70 tys. mieszkańców
• Lokal własny lub dzierżawiony (na min. 5 lat) o powierzchni min. 500 m2 z parkingiem
• Kapitał min. 120 tys. zł
• Zaangażowanie w prowadzenie sklepu meblowego
• Doświadczenie w handlu
• Mile widziana znajomość rynku meblarskiego oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem ludzi

Opłata wstępna: 30 tys. Zł
Opłata bieżąca: 3% od zakupu

Więcej informacji na stronie www.abra-meble.pl/franczyza

Zapraszamy do współpracy!

Nazwa franczyzodawcy: ABRA S.A.
Adres: ul. Łagiewnicka 33 A
30-417 Kraków
NIP: 679-214-38-23
Tel.: (12) 296-83-11
Fax: (12) 290-71-60
E-mail: franczyza@abre.krakow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top