Inteligentna ochrona – czyli bezpieczne dwa kółka

Wspomniany system poduszek powietrznych, D-air Street jest umieszczony w odzieży przeznaczonej dla rowerzystów i motocyklistów. Istnieją na rynku specjalne ubrania ochronne dla uczestników wyścigów motocyklowych. Natomiast firma kieruje swoje produkty do kierowców ulicznych poruszających się poza terenem zmagań sportowych. Ochraniacze składają się z dwóch części, tj: J-Kit, która jest jednostką odzieży oraz M-Kit która jest jednostką rowerową.

J-Kit jest wyposażony w pneumatyczny system gazowy, który generuje powietrze potrzebne do wypełnienia 12-litrowej poduszki powietrznej, umieszczonej we wszystkich istotnych punktach zbroi. Elektroniczny system radiowy wysyła dane pomiędzy rowerem, motocyklem a sprzętem potrzebnym do jazdy w celu uwolnienia poduszki powietrznej przy danym zdarzeniu.
M-Kit składa się z czujników na widłach rowerowych i ramie a także z jednostki sterującej, która wykrywa potencjalne zderzenie. W momencie zderzenia czas w jakim otwierają się już gotowe na uderzenie poduszki ~powietrzne wynosi 45 milisekund! Statystyki pokazują, że Dainese D-air siła uderzenia przyjmowana na klatkę piersiową jest mniejsza nawet o 92 procent a na plecy o 82 procent.

Przykładowe ceny wyglądają następująco:
M-Kit – ok 2000 zł; D-air Kamizelka (Ulica) ok 3270 zł; D-air Gore-Tex (Ulica) – ok 6500 zł.
Pełny cennik podany jest na stronie producenta.

 

Ceny jak widać dość wysokie ale przy tym warto odpowiedzieć na pytanie: ile jest warte moje życie i zdrowie? Odpowiedź zostawiamy Wam.

 

Artur Stasiak

 

 

Adres internetowy: dainese.com


Zdjęcia: dainese.com

 

Podobne artykuły:

Revolight – rowerowe światło

Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

Własna wypożyczalnia rowerów, czyli jedź i jedz!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top