W ofercie przedsiębiorstwa znaleźć można tradycyjne kompostowniki ale też szereg eleganckich rozwiązań, które przydadzą się szczególnie mieszkańcom miejskich bloków.
Kluczem do sukcesu BEEcycle jest umiejętne połączenie technologii, natury i sztuki.
Najnowszy produkt OvO jest innowacyjnym ekosystemem, przeznaczonym do utylizacji odpadków biologicznych. Klienci otrzymują pojemnik, przypominający swoim wyglądem doniczkę. W środku znajduje się ziemia. Należy do niego wkładać resztki posiłków (warzywa, owoce) a dostarczone w zestawie żywe organizmy przetworzą zawartość w wartościową glebę. Na koniec procesu do środka pojemnika można włożyć dowolne nasiona kwiatowe i obserwować rozwój rośliny. Cena OvO wynosi 16.99£ (80 PLN). Wrażliwe osoby mogą kupić urządzenie bez mikroorganizmów i używać je jako samo nawadniającą się doniczkę.
Większe ilości pozostałości z jedzenia z powodzeniem można składować w Bokashi. Jest to eleganckie wiadro, do którego należy włożyć odpadki organiczne i zasypać specjalnym granulatem, sporządzonym na bazie japońskiej receptury. Cały proces trwa zaledwie dwa tygodnie, czyli 12 razy krócej niż tradycyjnie. Po tym czasie zawartość wiadra można dodać do gleby lub umieścić w ogrodzie, gdzie zmienni się w bogatą w składniki odżywcze glebę. Cena pojemnika wynosi 58£ (274 PLN).
BEEcycle oferuje swoim klientom również usługi doradcze, dobierając odpowiednie metody recyclingu do indywidualnych potrzeb i możliwości. Firma wspiera też aktywnie szkoły, pomaga w prowadzeniu zajęć zwiększających świadomość ekologiczną najmłodszych.
BEEcycle rozpoczęła na Europejskim gruncie działalność podobną do firmy Terracycle i z pewnością odniesie na starym kontynencie niemniejszy sukces.
Adres internetowy:
Foto: beecycle.co.uk
Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca
Czytaj też:
Woorm poop – najśmieszniejszy pomysł na biznes
NatureMill – domowy kompostownik pomysłem na firmę
Fusy po kawie przeznaczone na nawóz.