Automatyczne parkingi dla rowerów

Nie ma nic lepszego jak jazda na rowerze. Nie dość, że nie tracisz zdrowia na nerwy stania w korku razem z innymi, to spalasz kalorie, czujesz się dużo lepiej i na dodatek mimowolnie przykładasz się do ratowania naszego środowiska.

Ale przychodzi moment kiedy trzeba rower pozostawić, a to pod domem, pod firmom, sklepem itd. A zawsze znajdzie się wielu amatorów cudzej własności, tych którzy go zniszczą, uszkodzą, zabiorą jakieś elementy.

Zaparkuj rower w takiej maszynie i masz spokój. Mała firma z Amsterdamu wpadła na taki genialny pomysł. Zamontowała bardzo ładnie wyglądające automaty z rowerami na terenie całego miasta.

Teraz możesz wypożyczyć rower i zostawić go gdzie chcesz (w którejś z maszyn firmy, . Nie musisz go zwracać tam gdzie wypożyczyłeś. Każdy bicykl oferowany przez przedsiębiorstwo zaopatrzony jest w czytnik RFID (Radio frequency identification , czyli namierzanie radiowe.

Nawet jak ktoś zabierze rower spod sklepu to i tak łatwo będzie można zlokalizować zgubę. Bardzo ciekawy pomysł. Dla dalszej ochrony rowery firmy są w jednym kolorze, takim by łatwo można było stwierdzić do kogo należą.

W Polsce powoli można zauważyć coraz więcej rowerzystów. Miasta budują już wszędzie drogi rowerowe, myślę że w ciągu najbliższych 5 lat uda nam się zmienić na tyle transport , że znaczna część społeczeństwa przesiądzie się na rowery. A my znajdziemy w tym dobry interes.

Adres internetowy:

bikedispenser.com

Foto: bikedispenser.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top