Automatyczny podziemny parking rowerowy pomysłem na biznes

Nie ma nic lepszego niż jazda na rowerze. Nie tracisz zdrowia i nerwów w czasie stania w korku. Dodatkowo spalasz kalorie, czujesz się dużo lepiej a na dodatek mimowolnie przykładasz się do ratowania naszego środowiska.

Ale przychodzi moment, w których trzeba rower gdzieś pozostawić, a to pod sklepem, firmą czy domem. A niestety żyjemy w takich czasach, w których jest wielu amatorów cudzej własności, tych co mogą go zniszczyć, uszkodzić czy “pożyczyć” sobie jakieś elementy.

Na szczęście pomysł o nazwie Biceberg, który działa już od kilku lat w niektórych hiszpańskich miastach całkowiecie wspomniany problem z pozostawieniem roweru rozwiązuje. Bicebergt to w pełni zautomatyzowany, podziemny parking dla rowerów. Składa się on z części naziemnej (wyglądającej jak wielki bankomat) dodatkowo z windą oraz części podziemnej, z wydzielonymi przestrzeniami/boksami dla rowerów.

Chcąc zaparkowac swój rower wykonujemy wkładamy specjalną kartę z mikroprocesorem, wbijamy kod i wykonujemy bardzo podobne czynności jak w bankomacie. Po wpisaniu kodu otwierają się na drzwi, gdzie wewnątrz możemy umieścić nasz rower wraz z całym dodatkowym sprzętem. Następnie zjeżdża on windą na podziemny parking. Świetnie pokazuje to poniższy filmik.

Rozwiązanie w 100 % chroni nasz rower przed potencjalnymi złodziejami. Dodatkowo każdy boks posiada specjalne czujniki i zabezpieczenia uniemożliwiające jego kradzież oraz mają one za zadanie zapobiegać umieszczaniu w boksach materiałów niebezpiecznych np. zbiorników z benzyną, materiałów wybuchowych etc.

W zależności od rozmiaru system Biceberg może pomieścić 23, 46, 69 lub 92 rowery. Świetnie rozwiązuje problem dotyczący sposobu zaoszczędzania przestrzeni naziemnej. Miejmy nadzieje, że podobne rozwiązania będzie można spotkać u nas w kraju.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: biceberg.es

Zdjęcia: biceberg.es

 

Podobne artykuły:

Automatyczne parkingi dla rowerów

Automaty z częsciami do rowerów pomysłem na biznes

Moof wpraw swoją firmę w ruch

BierBike – pomysł dla degustatorów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top