Biura z recyklingu pomysłem na biznes

Architekci z firmy Five AM wpadli na ciekawy pomysł i stworzyli ergonomiczne miejsca do pracy, nie odstraszające swoim wyglądem i jednocześnie z poszanowaniem środowiska naturalnego. Łącząc swoje działania z firmą Drukta (produkują druki biurowe) oraz Formail (mailing) stworzyli dobrze prosperujący biznes. Otóż zaadaptowali oni ogromny magazyn (o powierzchni ponad 4000 m2) na, można powiedzieć, coś w rodzaju biurowca. Podzieli tę ogromną halę wykorzystując nieużywane kontenery i tak powstały miejsca pracy dla małych, prywatnych firm.

Wykorzystanie kontenerów pozwoliło im na realizację swoich pomysłów z poszanowaniem kwestii związanych z ekologią. Dodatkowo takie rozwiązanie ma inną zaletę. Mianowicie dzięki temu w przyszłości można łatwo poszerzyć przestrzenie biurowe wykorzystując właśnie materiały pozyskane niskim kosztem. A to wpłynie pozytywnie na finalną cenę produktów.

Przyjazne miejsce pracy, z zachowaniem profesjonalnego projektu łączy w sobie wygodę przestrzennego obszaru do pracy z nowoczesnymi wnętrzami biurowymi. Proste, ale jednocześnie nowoczesne.

Zamontowane drzwi w kontenerach usunięto, a na ich miejscu zamontowano drzwi przeszklone. Dodatkowo wycięto otwory na okna. To pozwoliło wpuścić sporą ilośćświatła słonecznego do wnętrza. Wyposażenie kontenerów stwarza ciepłą i przyjazną atmosferę. Jasne kolory, brązowa wykładzina na podłodze, ściany mimo że bez dekoracji, potwierdzają tę tezę. To pokazuje, że można zrobić “coś” z “niczego” dając ludziom pole do kreatywnego działania z korzyścią dla środowiska naturalnego. A wykorzystując maksymalnie jak się da materiały pochodzące z recyklingu można znacząco przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci na naszej planecie i sworzyć dochodowy biznes.

Artur Stasiak

Adres internetowy: adesignaward.com; fiveam.be

Zdjęcia:
adesignaward.com;
fiveam.be 

 

Zobacz także:

Własny kontener pomysłem na biznes

Mini pracownia pomysłem na firmę

Coworking

H2Office pomysłem na nawodne biuro

Domy z klocków pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top