BottleStone. Rewolucyjny kamień z przetworzonego szkła

BottleStone wytwarzany jest w 86% z materiałów przetworzonych, głównie ze szkła 80%. Pozostałe 14% to elementy ceramiczne i nietoksyczne spoiwa. Nie widać w nim kawałków potłuczonego szkła. Dzięki procesowi wytwórczemu tworzy spójną, przyjemną w dotyku całość. 

Ekologiczny budulec znajduje takie samo zastosowanie jak naturalny kamień i równie dobrze się prezentuje. BottleStone idealnie sprawdza się w formie blatów, zarówno w branży gastronomicznej jak i w prywatnych domach. Elementami tego tworzywa można wykończyć eleganckie lobby, czy wykorzystać do zrobienia ornamentów czy parapetów. 

Materiał ten występuje w szerokiej barwie kolorystycznej, dzięki czemu dopasowuje się do każdego wnętrza. Najpopularniejsze oferowane kolory to:

  • Mocha
  • Piasek
  • Kobalt
  • Espresso
  • Czarny

Na życzenie klientów materiał może zostać oszlifowany.

BottleStone jest alternatywą dla miłośników środowiska, którzy chcieliby przyozdobić swój dom kamiennymi ornamentami. Oprócz walorów ekologicznych BottleStone jest również atrakcyjny cenowo. Kwadrat materiału o boku 30,48 cm kosztuje 68$ (193 PLN), a koszt instalacji wynosi około 100$ (285 PLN) i jest porównywalny do tradycyjnych materiałów. 

Sztuczny kamień jest bardzo wytrzymały i zdecydowanie odporniejszy na plamy i zabrudzenia niż kruszce. Producenci udzielają na swój produkt dożywotniej gwarancji.

W chwili obecnej BottleStone można kupić tylko w trzech amerykańskich stanach: Kalifornii, Oregonie i Nevadzie. Trwają prace nad budową fabryki, która umożliwi poszerzenie sieci dystrybucji i umożliwi ekspansję.

Adres internetowy:

bottlestone.com

Foto: bottlestone.com

Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

Green Glass czyli pomysł na zielone

Wykończ dom „na zielono”.

Żywa zielona ściana pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top