Carsharing pomysłem na dodatkowe pieniądze

Przedstawimy nową usługę FlightCar, która jest pewnym rodzajem carsharingu. Wykorzystuje ona pozostawione na lotniskowych parkingach samochody. Dodatkowo właściciel, który pozostawia swoje auto na lotniskowym parkingu nie ponosi z tego tytułu kosztów, dodatkowo może na tym jeszcze zarobić.

Jak działa ta usługa? Otóż przed wyjazdem zgłaszamy dyspozycyjność naszego pojazdu, podajemy dokładną datę i wysokość opłaty jaką chcemy pobrać za wynajem naszego auta pod naszą nieobecność. Założyciel FightCar Shri Gangeshram porównuje swoją firmę do banku, mówi, że pieniądze leżą w banku i ktoś nimi zarządza. Podobnie działa FlightCar, z tym że, zamiast pieniędzy zarządza samochodami.

Osoby, które przylatują do danego miasta, czasem potrzebują wynająć samochód. Korzystając z tego systemu mogą zapłacić nawet 50 procent mniej niż w standardowej wypożyczalni, a wynajmujący nie muszą ponosic opłat za parking i otrzymują jeszcze dodatkowe pieniądze za wynajem. Na ich konto trafia ok. 65 procent uzgodnionej opłaty za wynajem.

Całością, jak wspomnieliśmy wcześniej, zarządza FlightCar. Nadzoruje całą transakcję, sprawdza prawa jazdy i dba o ubezpieczenie auta w razie wypadku czy kradzieży. Obecnie system ten działa na wybranych lotniaskach w USA.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: flightcar.com

Zdjęcia: flightcar.com

 

Podobne artykuły:

FinderCodes – pomoże Ci znaleźć zagubiony przedmiot

Podróżuj z / na lotnisko z Pingwinem.

Często podróżujesz na długich trasach? Zobacz jak możesz się wyspać

Traveleyes- podróże dla niewidomych

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top