Cuda, cudeńka z wełnianych swetrów

Ouistitine, firma stworzona w Kanadzie to butik, w którym można znaleźć mnóstwo niezwykłych, wełnianych rzeczy. W ofercie są produkty z wełny naturalnej jak również z kaszmiru, alpaki, angory czy merynosa. Cały surowiec użyty przy ich produkcji pochodzi z recyklingu, ale mimo to jest najlepszej jakości.

Wzory nie są skomplikowane. Są kolorowe, w ładnej oszczędnej formie. To, co między innymi można tu znaleźć (oczywiście wszystko z wełny) to: dla najmłodszych kocyki, przytulanki, piłeczki, zwierzątka, warzywa czy lalki. Przykładowe ceny wybranych produktów podane są tutaj (sekcja: Dokumenty). Cała idea firmy zrodziła się z pragnienia matki i córki do zaoferowania maluchom zabawek wykonanych z naturalnych włókien, pozwalając im rozwijać wyobraźnię w zdrowym środowisku, wolnym (najbardziej jak to możliwe) od materiałów syntetycznych. Zabawki te są miękkie, lekkie i ciepłe. Każda charakteryzuje się unikalnym projektem.

Właściciele butiku Ouistitine to maniacy naturalnej wełny i jej niezwykłych właściwości. Jej włókna są dłuższe niż syntetyki i bardziej elastycznej. Wełna oddycha, trzyma ciepło, które oddaje dziecku w momencie przytulania się jego do wełnianej rzeczy. Dodatkowo wełna może pochłaniać wilgoć, do 1/3 wagi danego wyrobu. Dziecko biorąc jakieś zwierzątko na ręce czuje od niego ciepło, dobrze mu się to kojarzy. I właśnie podobny efekt jest z wełnianymi zabawkami, które są coraz bardziej popularniejsze. Wełna jest materiałem naturalnym i co ważne nie zagraża środowisku. Jest mniej palna niż materiał syntetyczny.

Butik Ouistitine to miejsce dla tych, którzy nie chcą wkładać do łóżeczka dzicka czy dawać mu poprostu do zabawy przedmiotów uszytych z syntetyków. To miejsce dla tych, którzy cenią sobie zabawki dyskretne, pozbawione wielkich oczu czy mechanizmu grającego. Według nas pomysł na biznes bardzo fajny.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: ouistitine.com

Zdjęcia: ouistitine.com

 

Zobacz także:

Bemz – czyli piękne narzuty na Twoje meble

Oryginalne pokrowce na iPada pomysłem na biznes

Zaprojektuj swój biznes

Nitka – kawiarnia szyta na miarę pomysłem na biznes

Brzydkie świąteczne swetry pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top