EcoRock czyli rewolucja wśród płyt gipsowych

Najnowszy produkt tej firmy EcoRock ma zastąpić wysłużoną już płytę gipsową. Do produkcji tej innowacyjnej powierzchni zużywa się aż o 80% mniej energii niż w przy użyciu dotychczasowych materiałów.

EcoRock wykonana została z materiałów, które w 80% pochodzą z recyclingu. W jej zawartości przeważa przetworzona stal. Co ciekawe ta ekologiczna płyta również może zostać w całości zutylizowana. Można dodać ją do gleby, gdzie zwiększy PH gruntu lub wykorzystać w procesie wytwarzania nowych ścian.

Pomysłodawcy materiału chwalą również jego wytrzymałość. Badania dowiodły, że EcoRock jest o prawie 50% bardziej wytrzymała od konkurencyjnych powierzchni. Lepiej radzi sobie z naprężeniami, nie ulega odkształceniom i została powleczona specjalną powłoką, która uniemożliwia rozprzestrzenienie się termitów i innych insektów. Co ważne dla pracowników budowlanych, emituje aż o 60% mniej pyłów niż płyta gipsowa.

EcoRock nie jest jeszcze dostępna na rynku ale już zdobyła wiele nagród i wyróżnień łącznie z prestiżową Popular Science „Best of what’s new 08”. 

Kwadrat o powierzchni 1,22 m na 2,44 m ma kosztować od 14$ (40 PLN) do 20$ (58 PLN).

Uruchomienie sprzedaży planowane jest na początek 2010 roku. Przedsiębiorstwo rozpocznie swoją działalność od Zachodniego Wybrzeża USA i zapowiada dalszą ekspansję.

Firma poszukuje partnerów i inwestorów chętnych do współpracy.

Adres internetowy:

seriousmaterials.com

Foto: seriousmaterials.com

Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

Krowie placki na budowę

Zużyte kontenery pomysłem na własną firmę

Domy z klocków pomysłem na biznes

Drewniane domy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top