Ekologiczna żarówka odstraszająca komary

 

Ilu z nas na własnej skórze doświadczyło tych małych szkodników, w czasie letniego wieczoru spędzonego przy zapalonym świetle, romantycznej kolacji przy blasku świec czy grilla u znajomych. Żarówki, które jak wszyscy wiedzą doskonale wabią owady, mogą je również odstraszać.


Na rynku obecnie dostępnych jest wiele środków pomagających w walce z niechcianymi owadami. Leczy czy nie są one szkodliwe dla naszego zdrowia. Jak spojrzymy na ich skład, łapiemy się za głowę gdyż czego tam nie ma, no i do tego często zapach, który jest nieznośny. Oprócz środków chemicznych są, na szczęście, inne rozwiązania. Takie jak świece zapachowe, kremy czy kadzidełka. W praktyce nie zawsze się one okazują skuteczne. Ratunkiem na tę sytuację zdaje się być projekt firmy z Holandii, która przy tworzeniu swojego wynalazku inspirowała się dorobkiem mieszkańców Meksyku, sprzedających taco na ulicy. Wieszają oni nad stoiskami butelki z wodą lub plastikowe torby wypełnione płynem, w których załamuje się światło. W ten sposób powodują dezorientację czułego wzroku owadów.


Ten przedmiot nie tylko przykuwa uwagę ze względu na swoją skuteczność. Jest on również ekologiczny, bezzapachowy i przede wszystkim nietoksyczny. Ma interesującą owalną formę. Przyciąga komary ale może odstraszyć potencjalnych kupujących, gdyż cena za sztukę, w różnych sklepach internetowych wynosi ok 400zł. Dlatego uważamy, że pomysł ciekawy i czekamy aż ktoś wymyśli coś podobnego za dużo mniejsze pieniądze.


Artur Stasiak


Adres internetowy: josedelao.com


Zdjęcia: josedelao.com
Podobne artykuły:


Jak opatentować wynalazek?


Jak wypromować niszowy biznes


Dotacje na założenie firmy

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top