Ekologiczny modularny dom w 12 tygodni

Inaczej jest w przypadku przedsiębiorstwa Bachkit. Firma ta oferuje innowacyjne, modularne budowle, które wykorzystują najnowsze systemy ekologiczne, jednocześnie zachowując styl, o którym marzą właściciele. 

Każdy obiekt wyposażany jest w:

  • systemy efektywnego wykorzystania wody
  • energię słoneczną lub/i wiatrową
  • podłogę wspomagającą naturalną cyrkulację powietrza
  • opcje pozwalające na zbieranie i przetwarzanie wody deszczowej
  • systemy żaluzji dające cień latem i izolację zimą

Według założycieli firmy, budowa domu powinna być podobna do kupna samochodu. Klienci decydują się na model domu poczym dobierają do niego szereg opcji, które spełniają ich oczekiwania.

Konstrukcja tworzona jest z drewna pochodzącego z odnawialnych plantacji i stali nierdzewnej i jest bardzo prosta. Dzięki temu domy pasują do każdego krajobrazu. 

Chociaż produkująca je firma ma swoją siedzibę w Nowej Zelandii, a większość klientów w słonecznej Australii to domy świetnie sprzedają się też na starym kontynencie. Kilka egzemplarzy pojawiło się już w Europejskich Alpach. Ceny domów wahają się od 120 000$ (300 000 PLN) za jeden moduł do 320 000$ (800 000 PLN) za kompletny dom. 

Właściciele domów cenią sobie wolność wyboru i tempo współpracy. Od momentu podpisania umowy do otrzymania kluczy mija jedyne 12 tygodni.

 

Adres internetowy:

bachkit.com.au

Foto: bachkit.com.au

Czytaj też:

Domy w kształcie kontenerów pomysłem na biznes

H2Office pomysłem na nawodne biuro

Elegancki kontener pomysłem na Twój biznes

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top