EKOstacja pomysłem na biznes

Niedawno w Warszawie powstała pierwsza stacja recyklingu dla mieszkańców. Plan Ekostacji można pobrać w zakładce: Dokumenty. W STENA Ekostacji można bezpłatnie oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe oraz te niebezpieczne. Wszystkie odpady zostają poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi normami.

STENA Ekostacja wpisuje się niejako w rozwój nowoczesnego społeczeństwa, tj. coraz więcej konsumujemy, coraz szybciej zużywamy produkty oraz chętniej kupujemy coś nowego. Można powiedzieć, że środowisko nie nadąża za tymi wszystkimi zmianami. Tylko my, mieszkańcy naszej planety możemy mu pomóc. Jak? Poprzez choćby włączanie się aktywnie w proces wykorzystania energii, redukcję emisji CO2 do atmosfery oraz możemy przyczyniać się do odpowiedniego gospodarowania zasobami naturalnymi.

STENA Ekostacja przyjmuje:

  • drobne (butelki PET, puszki, makulaturę)
  • wielkogabarytowe (meble, złom, opony)
  • lektroodpady (RTV i AGD, telefony, świetlówki, komputery)
  • odpady niebezpieczne (tonery, baterie, akumulatory, aerozole)
  •  inne (styropian, odpady zielone)

Firma przyjmuje również niepotrzebne ubrania, które przekazuje następnie do PCK.

Obiekt ten zbudowała szwedzka firma Stena Recycling, która jest liderem w dziedzinie kompleksowych usług w zakresie gospodarki odpadami dla biznesu. Stacja ta powstała na bazie najlepszych skandynawskich doświadczeń w organizacji i prowadzeniu tego typu punktów zbiórki odpadów do przetworzenia.

Jak informuje firma w lipcu i sierpniu trwa ekologiczna promocja (regulamin promocji) polegająca na tym, że po dostarczeniu minimum 5kg dowolnych surowców wtórnych, można otrzymać upominek. W tym przypadku są to kolorowe ekologiczne torby na zakupy, silikonowe bransoletki i praktyczne autobagi.

STENA Ekostacja znajduje się przy ul. Chełmżyńskiej 180. Jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00-20.00, natomiast w soboty i niedziele od 9:00-15:00.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: stenaekostacja.pl; stenarecycling.com

Zdjęcia: stenaekostacja.pl

 

Podobne artykuły:

Re-bubble czyli recykling mydła

I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012

Papierowa butelka na wino

Biodegradowalne buty

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top