eROCKIT, czyli pomysł na motoryzacyjną hybrydę

Prace nad tym niezwykłym pojazdem trwają od 2005 roku. Pomysłodawcą i konstruktorem jest Stefan Gulas z Berlina. Warsztat opuściło już kilka prototypów, a pod koniec 2009 roku z taśmy zjedzie pierwsza seria pojazdów, licząca 10 sztuk.

eROCKIT obsługuje się tak samo jak rower. Naciska się na pedały, żeby wprawić w ruch pojazd i żeby przyspieszyć. Przedni i tylny hamulec podobnie jak w bicyklu umieszczony został przy kierownicy.

Rozwiązania technologiczne wykorzystane do stworzenia tego pojazdu umożliwiają elektroniczne obliczenie siły mięsni wytwarzanej przez rowerzystę. Wartości te są rejestrowane i multiplikowane 50 krotnie. Dzięki temu eROCKIT umożliwia rozwinięcie prędkości do 80 kmh. 

W jego wnętrzu ukryto specjalne baterie. Jednorazowe ładowanie kosztuje 60 centów. Akumulatory zostały tak zaprojektowane, żeby wytrzymać 10 lat jazdy, co odpowiada przejechaniu 50 000 kilometrów. 

Po raz pierwszy siła ludzkich mięsni ma taki sam wpływ na prędkość i dynamikę jazdy jak napęd sztuczny. Osiągi pojazdu umożliwiają poruszanie się nim po autostradzie. Od kierowców wymaga się posiadania uprawnień z kategorii A1.

Osoby zainteresowane ErockIT mogą wziąć udział w prezentacji produktu, organizowanej w zależności od zainteresowania. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej. Modele pochodzące z pierwszej serii będą kosztować 28.900 Euro (120 000 PLN).

Według osób, które miały już okazję wypróbować najnowsze niemieckie dzieło, jazda daje ogromną satysfakcję. Produkt zyskał przychylność mediów, a obszerna relacja pojawiła się nawet w telewizji CNN. 
Firma ErockIT GmbH jest otwarta na różne formy współpracy i poszukuje inwestorów.

Adres internetowy:

erockit.net

Foto: erockit.net

 

Zobacz też:

Pomysł na zjazd na Mnichu

Rower do zadań specjalnych

Gocycle rozpoczyna działalność i odnosi sukces

Tesla= elektryczny super samochód

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top