FinderCodes – pomoże Ci znaleźć zagubiony przedmiot

Od momentu zaistnienia smartfonów bardzo popularne stały się tzw. kody QR czyli alfanumeryczne, dwuwymiarowe (2D) kwadratowe kody kreskowe, które umożliwiają kodowanie różnych znaków. I to było inspiracją dla właściciela FinderCodes przy tworzeniu swojego systemu.

Jak działa system, zaraz wyjaśnimy. Na początku należy zarejestrować się na stronie producenta. Podane są tam nasze podstawowe dane, tak aby w razie czego można było się z nami skontaktować. Po rejestracji otrzymujemy specjalny kod ID, który jest przypisany tylko i wyłącznie do naszego konta. Kod QR oraz nasz kod ID umieszczony jest na specjalnych naklejkach lub znacznikach, które zamawiamy u producenta za cenę, podana jest ona tutaj (sekcja: Dokumenty). Taką naklejkę czy znacznik umieszczamy na danym przedmiocie. Ładnie pokazują to zamieszczone zdjęcia. Następnie w momencie zagubienia tego przedmiotu i znalezienia go przez przypadkową osobę zobaczy ona charakterystyczną, pomarańczową grafikę. Jeśli posiada telefon umożliwiający sczytywanie kodów QR, może go zeskanować, wówczas na wyświetlaczu pojawi się informacja i podstawowe dane o właścicielu danego przedmiotu. Teraz można się z nim skontaktować. Ten co zgubił, może na swoim koncie umieścić informację, widoczną dla wszystkich, że np. oferuje nagrodę dla znalazcy. To zwiększa szanse, że ów znalazca okaże się uczciwym człowiekiem i odda zgubę właścicielowi.

Do wyboru mamy naklejki i znaczniki przeznaczone specjalnie dla: elektroniki (np. telefony, laptopy, aparaty cyfrowe), podróży (np. walizki, torby), rzeczy domowych (np. kurki, rowery, wędki), dla właścicieli zwierząt czy przedmiotów szkolnych. To ma znaczenie, gdyż w każdym pakiecie jest inna ilość znaczników oraz dodatkowo różnią się one wielkością czy kształtem.

Firma informuje, że jeśli nie będziemy zadowoleni z produktu to w ciągu 30 dni od zakupu można go zwrócić. Oczywiście musi on wrócić w oryginalnym opakowaniu, niezniszczony z dowodem zakupu. Tak, jak działa to w Polsce. A kupujemy przypominamy specjalne znaczniki i naklejki na przedmioty.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: findercodes.com

Zdjęcia: findercodes.com

 

Podobne artykuły:

Walizka, która sama podąża za właścicielem pomysłem na biznes

Podróżuj z / na lotnisko z Pingwinem.

Stanik, który bada piersi pomysłem na biznes

Runpee czyli jak wytrzymać w kinie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top