Foliklo – unikalne torby z recyklingu

Firma z Wrocławia działa w prawdzie na naszym rynku już jakiś czas. Wpisuje się w coraz bardziej popularny nurt ekologiczny. Zajmuje się upcyklingiem. Czyli ogólnie ujmując z rzeczy starych robi nowe. Konkretnie torby i akcesoria. Materiały do ich wytwarzania to między innymi stare dętki rowerowe, plandeki, samochodowe pasy samochodowe, banery, klawisze komputerowe czy okna namiotowe.

Ogromna część materiałów, z których wytwarza się te niezwykłe przedmioty, to rzeczy niepotrzebne i bezużyteczne. Współpracuje z wieloma firmami, producentami. Weźmy na przykład plandeki. Przy ich wymianie stare lądują w śmieciach. Tutaj, wraz z innymi materiałami, dostają “nowe życie”. Stare dętki czy rowerowe opony firma otrzymuje od zaprzyjaźnionych serwisów rowerowych. One wykorzystywane są między innymi do wzmacniania i zabezpieczania dna toreb. Z samochodowych pasów bezpieczeństwa robi się pasy nośne toreb. Są wytrzymałe, szerokie a przy złomowaniu aut, niekomu nie potrzebne.

W firmie panuje zasada “zero waste” czyli nic nie może się zmarnować. Najmniejsze ścinki, skrawki jakiś materiałów wykorzystywane są do produkcji breloków na klucze, etui na telefony komórkowe itd.

Marka Foliklo, oprócz promowania się w internecie i sprzedaży on-line, pojawia się również na wielu polskich i zagranicznych festiwalach, m.in: Woodstock, Coke Live Festival, Opener Festival, Berlin Festiwal itd. Firma współpracuje również z małymi skleplami i butikami. Przykładowe ceny wybranych produktów podane są tutaj (sekcja: Dokumenty).

Artur Stasiak

Adres internetowy: foliklo.com

Zdjęcia: foliklo.com

 

Zobacz także:

Recykling metalowych implantów pomysłem na firmę

Recykling zużytych pieluch pomysłem na biznes

Meble robione ze starych części rowerowych

Ręcznie robione torebki z filcu pomysłem na biznes

Ekologiczne meble i zabawki dla dzieci pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top