FuelBox produkuje paliwo z odpadków

To amerykańskie przedsiębiorstwo oferuje firmom rozwiązania do przetwarzania odpadów produkcyjnych takich jak tłuszcze, oleje i smalce. Firmę stworzyli światowej sławy chemicy i naukowcy, którzy posiadają ogromne doświadczenie w tej materii.

Rozwiązanie sprawdza się w:

  • gospodarce komunalnej,
  • rolnictwie,
  • branży przemysłowej ,
  • u producentów paliw ekologicznych.

Dzięki zastosowaniu technologii NovoStream z uciążliwych resztek powstaje jedno z najbardziej ekologicznych paliw, które nie jest drogie. 

Każda mini rafineria zbudowana przez przedsiębiorstwo, może w ciągu roku przerobić 10 milionów funtów odpadów, tym samym w znaczny sposób zmniejszyć emisję CO2.

FuelBox przekształca uciążliwe strumienie odpadów w produkt generujący zyski. W znaczący sposób zmniejsza też uciążliwość zakładów produkcyjnych dla środowiska. Co ciekawe proces pozwala na uzyskanie energii 7 krotnie wyższej niż wyjściowa.

Oprócz nagród przyznanych przez Businessweek, przedsiębiorstwo otrzymało liczne statuetki w prestiżowych konkursach ekologicznych, naukowych i biznesowych.

Firma, z siedzibą w Kalifornii,  poszukuje osób zainteresowanych nawiązaniem współpracy partnerskiej lub wykorzystaniem technologii FuelBox.

 

 

Adres internetowy:

biofuelbox.com

Foto: biofuelbox.com

Czytaj też:

Eko-energia – pomysłem na biznes

Pomysł na skrzydlatą firmę transportową

MileMeters – płać za ubezpieczenie tyle ile jeździsz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top