Greenbookings.com pomysł na niezwykły portal turystyczny

Poznawanie innych kultur i obcowanie z egzotyczną przyrodą pozwalają nam się rozwijać intelektualnie i funkcjonować w globalistycznym świecie.

Każda nasza podróż łączy się niestety z obciążeniem środowiska naturalnego. Nieważne czy wybierzemy się w nią samochodem, statkiem, samolotem czy nawet na rowerze zawsze odciśniemy piętno na otoczeniu. Nie da się tego uniknąć ale da się ten szkodliwy wpływ zminimalizować.

Założyciele portalu turystycznego Greenbookings opracowali innowacyjną metodę na obliczanie emisji i kompensacji dwutlenku węgla. Każda zarezerwowana za ich pośrednictwem wycieczka rozkładana jest na czynnik pierwsze: nocleg, przelot, przejazd, wynajem samochodu, ubezpieczenie itd. Na tej podstawie wylicza się emisję CO2 i aktywnie kompensuje.

Greenbookings inwestuje w:

  • energię odnawialną,
  • zieloną technologię i
  • plantacje drzew.

Turyści korzystający z usług tego portalu mogą być pewni, ze znajdą na nim atrakcyjne oferty i przysłużą się środowisku i to bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Założyciele serwisu wiedzą, że lwia część zanieczyszczeń środowiska ma swoje źródło w ruchu turystycznym i postanowili, że nie będą obojętni. Ich strategia sprawdziła się. Młodzi właściciele znaleźli się w tym roku na liście 50 najciekawszych i opłacalnych holenderskich przedsiębiorstw.

Zielone podróżowanie jest świetnym pomysłem na udany wypoczynek i ochronę klimatu.

Adres internetowy:

greenbookings.com

Foto: greenbookings.com

Zobacz też:

UrbanNomads – czyli turystyka ekstremalna

Tworzenie przewodników turystycznych przez turystów

Joobili- innowacyjny pomysł na portal turystyczny

Turystyka medyczna pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top