Hotel oferujący ekspresowe rozwody

Jeden z hoteli w Amsterdamie oferuję usługę dzięki której szybko i “bezboleśnie” weźmiemy rozwód. Usługa działa od zeszłego roku i dla niektórych stety dla niektórych niestety, jest bardzo popularna (według statystyk w Holandii rozwód bierze co 3 para). Specjalny pakiet, który otrzymujemy w hotelu, pozwala nam w majestacie prawa, zakończyć swoje małżeństwo.

Różne są powody rozwodzenia się par. Nie wnikamy w to. Natomiast coraz ważniejsze są czas i odpowiednia atmosfera. Można mieć i miłe wpomnienia z rozwodu. Dzięki takim hotelom można zadbać o to zawczasu. Pary, które zdecydują się na weekend w takim miejscu, jedną z rzeczy którą zastaną w pokoju to pożegnalny drink lub szampan, by w ten sposób życzyć sobie np. powodzenia na nowej drodze życia.

Do dyspozycji hotelowych gości są specjaliści, tacy jak: prawnicy, notariusze, psycholodzy, a czasem nawet agenci nieruchomości – jeśli gospodarstwo jest wspólne i trzeba znaleźć np. nowe mieszkania. Pary, które posiadają dzieci mogą zostawić je pod opieką wykwalifikowanej opiekunki, którą to hotel również zapewnia, wszystko wliczone jest w cenę. Weekendowy pakiet rozwodowy w hotelu kosztuje niemało, jego cena podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Dodatkowo w cenę wliczone są wszelkie opłaty za wystawienie dokumentów rozwodowych, które otrzymują potem byli już małżonkowie.

Należy pamiętać, że taki hotelowy rozwód to nie Spa. Wygląda to tak, że po sobotnim śniadaniu para otrzymuje porady dotyczące opracowywania programu. Może to trwać nawet cały dzień. Na początku specjaliści wyjaśniają dokładnie wszelkie aspekty organizacyjne i finansowe, a następnie przeprowadzane są rozmowy z psychologami, aby możliwie jak najlepiej psychicznie przygotować rozwodników do nowego etapu w życiu.

W Holandii działa 20 lokalizacji, w których można wziąć weekendowy rozwód. Oficjalnie adresy nie są podawane, po to, aby uniknąć np. demonstracji różnego rodzaju fanatyków czy najazdu paparazzich w celu zrobienia fotki jakiejś znanej parze. Na stronie internetowej serwisu można się zgłosić poprzez formularz kontaktowy. Wówczas następuje kontakt ze strony hotelu, przeprowadzona zostaje rozmowa czy rozwód hotelowy jest możliwy i wskazany a potem proponuje się hotele w różnych miatach, z którymi są podpisane umowy.

Obecnie cudzoziemcy nie mogą w Holandii uzyskać prawomocnego rozwodu. Ale już w takiej Rumunii mogą. Ten kierunek szczególnie upodobały sobie włoskie pary, których w zeszłym roku było ponad 3 tysiące.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: echtscheidingshotel.nl

Zdjęcia: echtscheidingshotel.nl

 

Zobacz także:

Hotel dla roślin

Hotel nie tylko do spania zwiększy dochody

Klub dla smutasów pomysłem na własny biznes

Trennungsagentur zakończy związek w imieniu klienta

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top