Kawiarnia tylko dla kobiet pomysłem na biznes

 

Kawiarnia o nazwie Qusca Sleeping Café oprócz możliwości wypicia pysznej kawy oferuje szereg usług. Możliwość drzemki w komfortowej sypialni połączonej z aromaterapią czy stanowiska do robienia makijażu i darmowe kosmetyki to stylizacji włosów to tylko niektóre z propozycji. W standardzie oczywiście mobilne ładowarki do telefonów, bezprzewodowa sieć Wi-Fi oraz darmowe przekąski i napoje.

Lokal ten powstał z myślą o kobietach, którym życie codzienne wypełnia praca i są zbyt zajęte, żeby bardziej zadbać o siebie, odpocząć. Nie jest to dobre dla zdrowia ani urody. Jak przekonują pomysłodawcy tego biznesu, krótka drzemka dodatkowo połączona z aromatycznymi zapachami i relaksującą muzyką w słuchawkach może znacznie zmniejszyć poziom stresu co przełoży się na większą wydajność np. w pracy.

Rezerwacji należy dokonywać najlepiej telefonicznie, gdyż lokal ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Japonek i można zostać odprawioną z powodu braku miejsc. Wybierając usługę drzemki możemy poprosić, aby obudził nas personel, a jak nie to zostaje budzik, którego sygnał usłyszymy w słuchawkach.

Gdyż już nasza drzemka dobiegnie końca, można się posilić (dania są zdrowe i dietetyczne) czy napić aromatcznej kawy. Bezprzewodowy internet daje możliwość np. odpisania na służbowe maile czy podzielenia się wrażeniami ze znajomymi. A przed wyjściem do pracy czy do domu można jeszcze poprawić sobie makijaż i fryzurę.

Klientki Qusca Sleeping Café płacą 150 JPY (ok. 5 zł), wówczas mogą przez 10 minut korzystać, już bez dodatkowych opłat, ze wszystkich usług (włącznie z drzemką). Kawiarnia zakłada możliwość nawiązania współpracy z firmami.

Według mnie pomysł na biznes ciekawy, ale nie wiem, jakby przyjął się w Polsce. Zapewne trzeba czasu i zmian w myśleniu, aby takie rozwiązania z Japonii zagościły, bez żadnych protestów, w naszym kraju.

Artur Stasiak

Adres internetowy: qusca-zzz.com

Zdjęcia: qusca-zzz.com

 

Zobacz także:

Aromatyczna kawiarnia pomysłem na firmę

Kawiarnia Iglo czyli terapia światłem

Kawiarnia serwuje porady prawne

Kawa, zabawa i gry planszowe

Nitka – kawiarnia szyta na miarę pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top