Lizak na czkawkę

Podobnie jak zwykłe przeziębienie, czkawka występuje powszechnie, zwykle po pewnym czasie samoistnie ustępuje i nie stanowi poważnej dolegliwości. Definicja czkawki mówi, że jest to objaw chorobowy polegający na rytmicznie powtarzających się, mimowolnych skurczach przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej powodujących wdech z równoczesnym zamknięciem głośni, co wywołuje charakterystyczny odgłos.

Widocznie przytrafiło się to młodemu amerykaninowi i postanowił coś z tym zrobić. W swojej kuchni połączył ze sobą 3 ulubione lecznicze składniki: lizaki, ocet jabłkowy i cukier. Ten wyrób działa na nerwy w ustach i gardle, które “dają sygnał” do przepony żeby ta “anulowała” owe skurcze. Młody wynalazca, oprócz zdobycia wielu nagród, na prestiżowych konkursach organizowanych dla dzieci, nawiązał współpracę z Uniwersytetem Connecticut gdzie jest prowadzony specjalny program dla młodych talenów, aby mogli rozwijać swoją twórczość.

Grupa docelowa tego produktu to zwykli konsumenci. Jednakże Mallory Kievan chce dopracować lecznicze właściwości lizaka i zaproponować go osobom po chemioterapii, gdzie częstym jej skutkiem jest właśnie czkawka. Po znalezieniu producenta i dystrybutora można ruszać z biznesem.

Artur Stasiak

Adres internetowy: hiccupops.com

Zdjęcia: hiccupops.com

Podobne artykuły:

PopTest dla diabetyków i nie tylko

PatientPak – niezbędnik pacjenta

Powstał pierwszy w Polsce ośrodek leczenia stresu metodą floatingu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top