Meble robione ze starych części rowerowych

Krystal O’Mara, bo o niej mowa oraz firma, którą stworzyła ReMain EcoDesign projektowaniem i tworzeniem niecodziennych mebli zajmuje się od dwóch lat. Zaczęła w zasadzie przypadkiem. Została poproszona o wykonanie czegoś ciekawego na aukcję, z której dochód miał być przeznaczony na walkę z rakiem. Amerykanka jest artystką samoukiem. Doskonałym rzemieślnikiem i do tego spawaczem. Uwielbia projektować. Kocha funcjonalnośc.

Większość swoich mebli spawa sama, na miejscu, jak się śmieje – w stodole u swojego dziadka. Wszelkie elementy np. oświetleniowe są lutowane, co też wykonuje sama. Stare rowery, ich części, materiały pochodzące z recyklingu pozyskuje na różnych wyprzedażach czy złomowiskach. To, co wykonuje to stoliki, lampy, żyrandole czy różne siedziska.

Sztuka, którą się projektantka zajmuje została dostrzeżona co przełożyło się na dużą liczbę chętnych do zakupu jej produktów. Nabywcy pochodzą przede wszystkim z obszarów miejskich, takich jak San Francisko czy Portland. Są to osoby prywantne oraz firmy (często jej produkty nabywają właściciele restauracji). Do tej pory sprzedała ponad 70 sztuk mebli, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się “rowerowe” żyrandole.

Przykładowe ceny jej wyrobów podane są tutaj (sekcja: Dokumenty). Jej misją, jak twierdzi, jest zachęcenie wszystkich do korzystania z tego, co jest już dostępne oraz do korzystania z lokalnych zasobów. Jak również propagowanie ideii recyklingu.

Artur Stasiak


Adres internetowy: remaindesigns.com

Zdjęcia: remaindesigns.com

 

Podobne artykuły:

Sofa pomoże zasnąć bez stresu

Bemz – czyli piękne narzuty na Twoje meble

Stół z karoserii czyli nietypowy pomysł na biznes

Dochodowy stołek ze starych deskorolek

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top