Miejski kosz spełnia rolę toalety

Młody szwajcarski projektant Stephen Bischof spróbował zmierzyć się z tym problemem. W swoim życiu wiele podróżował, dlatego poszukiwał rozwiązania, które przyjęłoby się na każdej szerokości geograficznej.

W ramach eksperymentalnego projektu zaprojektował uliczny kosz na śmieci na kółkach, który został wzbogacony o okrągły otwór. W razie potrzeby można go szybko przetransportować i ustawić w najbardziej „zagrożonych” rejonach.

Wheelie Bin Urinal przeznaczony jest dla panów, którzy odczują nagłą potrzebę. Z wynalazku mogą korzystać też panie, o ile będą miały w torebce wkładkę Go-Girl lub inne tego rodzaju urządzenia.

Na spodzie pojemnika umieszczono materiały wiążące fosfor takie drewno, darń, czy trawę. Wyjęte po pewnym czasie ze spodu kosza, będą mogły służyć jako nawóz. 
Wheelie Bin Urinal został też os wewnątrz pokryty specjalną substancją, która ma za zadanie eliminować nieprzyjemny zapach.

Chociaż prototypy powstały, w charakterze miejskiej instalacji, mającej na celu zwrócenie uwagi na problem i oduczenie ludzi od złych zachowań, to Wheelie Bin Urinal może już wkrótce stać się towarem komercyjnym. Po premierze urządzenia w Londynie do projektanta zgłosiło się wiele gmin i miast chcących wprowadzić te rozwiązanie na własnym terenie.

Adres internetowy:

stephanbischof.org

Foto: stephanbischof.org

 

 

 Czytaj też:

GoGirl czyli pomysł na rewolucję w toalecie

The Peepoo bag

Wyszukiwarka toalet pomysłem na firmę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top