Nadchodzi czas lumpeksów? Z pewnością.

Większość nowinek do naszego kraju przychodzi z zachodu. Butelki plastikowe zaczęto u nas produkować bo na zachodzie już były, nasza klasa była idealną kopią (nawet graficznie) portalu classmate.com. Sklepy z używaną odzieżą tak samo. Z Angielskich przedmieść teraz powoli zaczną się przenosić do zatłoczonych centrów. I to dzięki/za sprawą kryzysu finansowego.

Udało nam się znaleźć artykuł opisujący rozwój jednej z lokalnych sieci w USA w rejonie NY słynącej ze sprzedaży używanej odzieży (Second Hand). 66 – letnia założycielka firmy wraz z mężem od 3 lat notuje bardzo duże wzrosty obrotów w swoich sieciach sklepów. W tym roku przewidują 50 mln $ (!!)

Tendencja jest jedna – lawinowy wzrost zainteresowania. Podczas sobotnich wyprzedaży kolejki liczą po kilkaset osób chcących kupić jakiś ładny, modny i niedrogi ciuch. Firma została nazwana Buffalo Exchange. Jest w stanie znaleźć dla swoich klientów każdy rodzaj, krój i deseń ubiory jaki tylko im wskaże zainteresowany. Nie ma rzeczy niemożliwych twierdzą właściciele.

Amerykańskie stowarzyszenie sprzedawców detalicznych podało że w ostatnim kwartale 2008 roku spadła sprzedaż w sklepach z odzieżą o ponad 7% , przy jednoczesnym wzroście o ponad 35% sprzedaży w sklepach z używaną odzieżą popularnie zwanych w Polsce lumpeksami.

Czy nas też czeka talki renesans secondhandów? Z pewnością. Jednak u nas nikt nie będzie monitorował wzrostu czy spadku sprzedaży. Co ważne mamy nadzieję, że czasu gdy lumpeksy mieściły się w dawnych pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach i maglach odejdą już do lamusa. Teraz ludzie powinni postawić na nowoczesność.

Ładne sklepy, wysoka jakość obsługi, znane lokalizacje i przystępne ceny. To jest klucz do sukcesu, który jest nieunikniony. Za 2 miesiące i u nas rozpocznie się boom na sklepy z używaną odzieżą.

Cała Ameryka jak długa i szeroka przeżywa rozkwit sprzedaży ubrań z drugiej ręki. Towar wysokiej jakości, dobra lokalizacja i najwyższa obsługa sprawia, że i tutaj można osiągnąć nawet 50 mln $ przychodu rocznie.

Adres internetowy: 

buffaloexchange.com

Foto: buffaloexchange.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top