Nietypowa energia

Prawie każdy widzi że zużywamy naprawdę dużo energii (ciekawe ile urządzeń elektrycznych działa w Waszym otoczeniu w momencie czytania tego artykułu), ale nie wie o tym, że bardzo często jej wyprodukowanie jest szkodliwe dla środowiska. Stąd chcemy przedstawić pomysł na biznes oraz przedmiot który, mamy nadzieje, zmieni choć w małym stopniu, Wasze myślenie o energii i jej źródłach.

Przedstawiamy listwę, jako nietypowe źródło zasilania, projektu Jun Hyuck Choi, Jooyeon Kim i Sungi Kim, jest oferowane przez firmę Yanko Design. Prawie każdy jest przyzwyczajony do tego, że prąd płynie z gniazdka. Ale mało kto widział jak jest on produkowany. Może się to odbywać na kilka sposobów. Jeden ze sposobów opisujemy poniżej.

Oferowana listwa, daje energię, ale nie jest ona podłączana do prądu. W takim razie jakim sposobem w tym przypadku produkowany jest prąd? Otóż odpowiadamy, że zachodzi tu reakcja chemiczna tlenu z wodorem zawartym w bioetanolu. Wówczas powstaje energia elektryczna. I co ważne, nie jest produkowany przy tym ani gram szkodliwego dwutlenku węgla.

Ten produkt jest niestety projektem. Nie wiadomo czy i kiedy wejdzie do seryjnej produkcji. Czy taki sposób otrzymywania prądu jest efektywny? Do końca nie wiadomo. Czekamy z niecierpliwością na powszechne zastosowanie tej technologii.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: yankodesign.com

Zdjęcia: yankodesign.com

 

Podobne artykuły:

PowerPot – gotujesz i ładujesz

Skross nowe uniwersalne ładowarki

Ładowarki napędzane siłą ludzkich mięśni

Pomysł na przełomowy osobisty generator energii

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top