Niezwykły pomysł na reklamę

Mowa tu o rowerze, którego nazwa zapewne z czymś się Wam kojarzy, Sperm Bullitt. Tak.. to rower imitujący swoim kształtem męskie nasienie. To dzieło europejskiej myśli designersko-technicznej. Jak widać u nas również potrafi być „śmieszno” i „straszno”.

Rower, choć jest jest to najbardziej skomplikowana konstrukcja jaką wymyślił człowiek, doczekał się mnóstwa wariacji na swój temat, mniej lub bardziej specyficznych. I tak też jest w tym przypadku. Producentem tegoż niezwykłego środka transportu jest firma z Danii, 10 Tons. Rower Sperm Bullitt firma wykonała na zlecenie kopenhaskiego banku spermy – Nordisk Cryobank. Nawiasem mówiąc to jedna z największych instytucji tego typu na Starym Kontynencie. Czasem na ulicach Kopenhagi można spotkać, pedałującego w celach reklamy, samego prezesa tej instytucji, Petera Bowera.

Sperm Bullitt to nie tylko rower o wyjątkowo niezwykłym kształcie. W główce dwukołowego plemnika znajduje się prawdziwy pojemnik kriogeniczny. W jego wnętrzu umieszcza się próbki męskiego nasienia. Pracownicy banku, w ramach propagowania ekologicznych metod transportu, przewożą nim zamrożone męskie komórki rozrodcze do klinik leczenia bezpłodności.

Czy w Polsce przyjąłby się pomysł w takiej formie? Czy niektórzy ludzie, widząc taki pojazd na ulicy, nie poczuliby się zgorszeni? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że taki rodzaj reklamy mogą wykorzystać na przykład producenci warzyw. Zamiast w kształcie plemnika pracownicy jeździli by na wielkiej marchewce lub jak w bajce o Kopciuszku na wielkiej dyni i propagowali zdrową, ekologiczną żywność. Producenci soków ze świeżych owoców i warzyw (popularnych jednodniowych) mogli by rowerowymi marchewkami, ze schłodzoną komorą dostarczać je do klientów biznesowych. Pomysłów na zaadaptowanie roweru, żeby reklamował nasz produkt jest sporo. Jak to mówią wyobraźnia ludzka nie zna granic.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: 10tons.dk

Zdjęcia: 10tons.dk

 

Podobne artykuły:

ZipWhip reklama na kawie

Szukasz niebanalnej reklamy? Oto ona – Smooth Rider!

Jeździsz dużo po mieście – zacznij na tym zarabiać.

Flogos reklamowa piana i pomysł na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top