noPhoto pomysłem na biznes i fotoradary

Pomysłów na oszukanie fotoradaru jest bardzo dużo. Niestety większość mało skutecznych a do tego nielegalnych. Firma z USA No Limit zaprezentowała ciekawy pomysł na dokonanie tego, nie łamiąc przy tym prawa. Otóż, ramki noPhoto, które sprzedają, zakłada się na tablicę rejestracyjną. Są one wyposażone w silne źródło światła oraz czujnik, który wykrywa błysk aparatu fotograficznego. W momencie jego wykrycia, natychmiast aktywowane jest oświetlenie tablicy, które powoduje, że zdjęcie zrobione przez fotoradar jest zbyt jasne, aby można je było odczytać.

Pomysłodawca tłumaczy to tak, że przecież nie zasłania tablicy, co jest nielegalne. Tablica jest tylko podświetlana. A żadne przepisy nie mówią nic na temat jasności światła. Takie urządzenie mogłoby w Polsce zrobić małą rewolucję, zważywszy na to, jak chętnie Polacy lubią omijać przepisy. Ramki noPhoto sprzedawane są na razie tylko w USA, po cenie, która podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Aby projekt ten został rozszerzony na skalę międzynarodową firma musi zebrać do 10 listopada ok 80 tys. dolarów. Na dzień dzisiejszy ma ich ok. 20 tys.

Portal przejdznaswoje.pl prezentuje jedynie pomysły na własny biznes, w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawa.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: nophoto.com

Zdjęcia: nophoto.com

 

Podobne artykuły:

S.A.P.E.R czyli Polak potrafi

Latający samochód pomysłem na biznes

Solowheel czyli jednokołowy biznes

Samochód Sam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top