Odbierz dotację i otwórz dochodową mobilną myjnię parową

Biznes pełną parą – sprawdzony plan biznesowy i innowacyjna technologia

Rynek myjni samochodowych wciąż jeszcze nie jest nasycony, a uruchomienie mobilnej myjni parowej jest nie tylko prostsze (brak zezwoleń), ale także zwiększa konkurencyjność (możliwość realizacji usługi bezpośrednio u klienta) – twierdzą eksperci analizujący rynek motoryzacyjny w Polsce. Przedsiębiorcy, którzy rozważają otworzenie stacjonarnej myjni samochodowej, coraz częściej porzucają ten pomysł i decydują się na zakup myjni parowej, która ma olbrzymi potencjał biznesowy oraz przewagę konkurencyjną nad myjniami wodnymi w wielu aspektach. 

„Myjnie parowe czyszczą dokładniej niż urządzenia wodne, w zimie po myciu parowym nie zamarzają uszczelki. Poza tym do założenia myjni parowej nie potrzeba przechodzić drogich i skomplikowanych procedur” – argumentuje swoją decyzję o zakupie myjni parowej Marcin Kocek, właściciel Clean & Shine Mobilne Auto Spa. 

Większość właścicieli myjni parowych ma podobne zdanie i dodaje:  „Myjnię parową można otworzyć bardzo szybko i w bardzo prosty sposób. Jest to doskonały pomysł na biznes, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych stacjonarnych myjni samochodowych nie wymaga żadnych pozwoleń wodno-prawnych i nie generuje dodatkowych kosztów w postaci wynajmu lokalu” – wyjaśnia Grzegorz Tlałka, Mobilna Myjnia Parowa GTLux. 

Czysty zysk

Ogromne zainteresowanie usługą mobilnych myjni parowych, które przekłada się na szybkie pozyskiwanie nowych klientów, ceniących wygodę i skuteczność usług, czyni z myjni parowej z dojazdem do klienta doskonały pomysł na dochodowy biznes. Wystarczy spojrzeć na profile myjni parowych, które działają już jakiś czas na rynku. Ich właściciele chwalą się coraz to nowymi zleceniami, świadcząc usługi mycia parą dla największych międzynarodowych koncernów.

Rynek, który zdobywają myjnie parowe jest coraz większy. Właściciele myjni parowych podpisują kontrakty na czyszczenie flot firmowych, tramwajów, autobusów, czy samochodów firm przewozowych. „Naszym sukcesem było pozyskanie firmy z bardzo dużą flotą samochodową” – mówi Grzegorz Tlałka z GTLux.

A co z klientami indywidualnymi? – „Większość klientów indywidualnych myjni parowej Clean & Shine Auto Mobilne Spa to posiadacze drogich samochodów” – właściciel myjni Marcin Kocek twierdzi, że to zasługa mobilnej myjni parowej, która gwarantuje wykonanie niezwykle wysokiej jakości usługi oraz wygody rozwiązania – dojazdu do klienta.

Myjnia parowa daje możliwość świadczenia szerokiego wachlarza usług. „Nie musimy ograniczać się tylko do mycia pojazdów. Nasi klienci po zakupie sprzętu mogą dodatkowo myć elewacje, podłogi, okna.  Jeden z naszych klientów podpisał w ostatnim czasie umowę na czyszczenie sprzętu i samochodów medycznych  –  ponieważ para, co warto wiedzieć, ma również silne właściwości dezynfekujące” – tłumaczy Adam Szarwiło, krajowy kierownik sprzedaży w firmie Green Steam (największego w Polsce dystrybutora myjni parowej marki Optima).

Minimum formalności i nieograniczony zasięg prowadzenia działalności

Największym atutem dla przedsiębiorców inwestujących w myjnię parową jest brak konieczności czasochłonnego wypełniania formalności i zdobywania pozwoleń na prowadzenie takiego biznesu. Działalność mobilnych myjni parowych można szybko założyć i zarabiać już od pierwszego dnia założenia działalności. Właściciele ekologicznych myjni parowych najbardziej chwalą sobie mobilność myjni i opcję świadczenia usług w różnych miejscach. Takie rozwiązanie daje dużą swobodę działania – ograniczenia lokalizacyjne praktycznie nie istnieją, a przed przedsiębiorcami otwiera się możliwość prowadzenia biznesu o nieograniczonych możliwościach. Odchodzą też stałe koszty takie jak czynsz, który w przypadku stacjonarnej myjni jest największym obciążeniem dla firmy.

 Otwórz własny biznes mobilnej myjni parowej i licz zyski

Założenie myjni parowej wiąże się z inwestycją rzędu 30 tysięcy złotych, ale dzięki dotacjom unijnym chętnie przyznawanym na ekologiczne, przyjazne środowisku rozwiązania – biznes mobilnej myjni parowej możemy szybko założyć bez żadnego wkładu finansowego.

Biznes szybko zaczyna przynosić zyski, bo zainteresowanie klientów jest duże, a dzięki ograniczeniu wydatków na koszty stałe (czynsz), możemy inwestować w reklamę i rozwój firmy.

„Średni miesięczny dochód z własnej mobilnej myjni parowej to około 10.000 złotych” – podaje Grzegorz Tlałka z GTLux, który działa na rynku myjni parowych już dłuższy czas. Radzi, żeby świadczyć usługi mycia parą dla różnych branż (motoryzacyjnej, spożywczej, HoReCa). Dzięki temu zagwarantujemy sobie stałe zlecenia przez cały rok. 

Adam Szarwiło z Green Steam przedstawia aGreen Steam 50 zł.mieśkościowej usługi.różne możliwości finansowania dla każdego kto chce założyć własny biznes mobilnej myjni parowej: – „Klienci firmy Green Steam często finansują zakup myjni parowej tylko w niewielkim stopniu angażując swoje środki. Ze względu na ekologiczność działalności – urzędy bardzo chętnie przyznają im bezzwrotne dofinansowania. Korzystając z takiej możliwości wkład w biznes z własnej kieszeni jest praktycznie zerowy”.

Specjaliści od mobilnych myjni parowych z firmy Green Steam pomagają swoim klientom w pozyskaniu dotacji na biznes z wykorzystaniem mobilnej myjni parowej oraz pomagają pozyskać środki na zakup sprzętu, gwarantując odbiorcom bardzo atrakcyjne warunki leasingu, czy kredytu.

Kontakt:

Web: www.myjnieparowe.biz

Email: info@greensteam.pl

Tel: +48 (12) 642 22 22

Adres internetowy:


Zdjęcia: greensteam.pl

Podobne artykuły:

Czy śmietnik skazany jest na brud ?

Prysznic w ciężarówce pomysłem na firmę usługową

Pierwsza w świecie automatyczna myjnia motocyklowa

Myjnia samochodowa pomysłem na własną firmę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top