Park rozrywki w hucie stali

Grupa Power- Ruhrgebiet na nowo wprowadziła ruch do tętniącej kiedyś życiem Hali II i otaczających ją terenów. Firma przygotowała szereg atrakcji dla zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszy się ekspedycja Hochseilgarten. Uczestnicy pokonują ruchome mosty, belki, bujające się beczki, są zawieszeni na linach na wysokości 50 metrów.

W wyprawie wziąć może każdy, kto ma więcej niż 16 lat. Przygotowanie nie jest wymagane. W czasie zabawy, wszystko nadzoruje 2 świetnie wyszkolonych trenerów. Pokonanie całej trasy trwa mniej więcej 3 godziny. Opłata za wycieczkę wynosi 80euro (330 PLN).

Duisburskie hale są rajem dla grup zorganizowanych. Spotkania integracyjne, motywacyjne i gry na orientację to tylko niektóre z propozycji. Warto wspomnieć o warsztatach, strzelaniu z łuku, spływach i wodnym polo.

W czasie pobytu w parku rozrywki nie trzeba trzymać się utartych schematów. Przed przyjazdem można samemu zaprojektować trasę i poprosić o akceptację organizatorów.

Z usług Power- Ruhrgebiet skorzystały już takie firmy jak Accor, Henkel, Ikea, Peek & Cloppenburg, Philip Morris, Siemens czy Unilever. 

Pozostałe obszary huty należą do zarządzanego przez miasto parku krajobrazowego Duisburg. W ubiegłym roku park ten był trzecim najchętniej odwiedzanym celem turystycznym w Niemczech. Organizowane są w nim koncerty, pokazy mody, pokazy świetlne i wiele innych. Z przewodnikiem można wspiąć się na dach starych budowli i podziwiać stamtąd przepiękny krajobraz Nadrenii Westfalii. 

Power- Ruhrgebiet to świetny pomysł na wykorzystanie połaci terenów, które są nie używane, a wręcz często przeszkadzają włodarzom. W krajach Europy Centralnej i Wschodniej nie brakuje budowli, które wraz z przemianami ustrojowymi opustoszały. Park w Duisburgu pokazuje, że mogą one z powodzeniem stać się atrakcyjne.

Adres internetowy:

landschaftspark.de

power-ruhrgebiet.de

Foto: landschaftspark.de

 

Czytaj też:

The Shweeb pomysłem na park rozrywki

Park rozrywki w lesie

Aqua climb czyli pomysł na wspinaczkę wodną

JetLev hitem roku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top