Pisanie komentarzy pomysłem na biznes

Jak powstawał portal aukcyjny allegro to można było kupować po kilkadziesiąt komentarzy na jednej aukcji, później zakazano wystawiania opinii na sprzedaż, ale proceder do dziś kwitnie w sieci.

Nawet ostatnio media głośno mówiły o przypadkach sprzedaży „znajomych” w sieci nasza-klasa. A może by tak spojrzeć na ten problem z drugiej strony – od strony popytu i podaży odwiecznie rządzącymi prawami rynku.

Innymi słowy jeżeli jest na coś zapotrzebowanie i sprzedaż tego nie jest sprzeczna z prawem dlaczego tego nie robić?

Jestem aktywnym uczestnikiem sieci, nie mam 40 lat ale jestem z mbankiem od początku, z allegro też, wp.pl, oraz wieloma innymi.

Portale społecznościowe jakoś szczególnie na mnie wrażenia nie robią. Już jako młody chłopak zauważyłem że wszystko w sieci można sprzedać – najważniejsze jest zdjęcie i ten opis.

Wystawiając aukcję starego tuszu zatytułowałem ją logicznie tusz herlitz na sprzedaż nie używany. Po 14 dniach 7 odsłon i zero reakcji.

Następnym razem napisałem „ nie klikaj bo się ubrudzisz” po 2 dniach i 200 odwiedzinach towar został sprzedany. Chyba nie ma co wyjaśniać. Tak to już widać jest.

Buszując w sieci wpadam do największego sklepu internetowego w Polsce ze sprzętem komputerowym – też byłem z nimi od początku podobała mi się ich jakość, teraz już jej dawno nie ma w myśl zasady „ilość albo jakość”. Opisy produktów niby to wystawione przez użytkowników i uderza mnie masa opisów: „piękny”, „cudowny” , „musisz go mieć” itd. I tak mnie to zastanawia czy ktoś mógłby napisać taki komentarz? Czy raczej napisałby : „wygląd zgodny ze zdjęciem”, „smużenie zauważalne” itd.

Masz sklep internetowy i potrzebujesz komentarzy? Wejdź na allegro znajdź miliony użytkowników z komentarzami ponad 20 -30 i poczytaj, zobacz co piszą zadowoleni lub nie zadowoleni klienci.

Wiarygodność szybko i tanio zbudowana. W sieci nie można spojrzeć sprzedawcy w oczy, nie można przyjść do niego (czasami można, by zweryfikować jego zamiary). Temu miał zawsze służyć system komentarzy. Ufać innym użytkownikom.

Stąd pomysł na biznes pomagać tysiącom sklepów internetowych w Polsce w budowie ich systemu opisów i komentarzy. Pomysł prosty i praktycznie brak w nim konkurencji. Nie jest to zakazane. Na forach i w Internecie można znaleźć oferty ludzi , którzy mogą co nieco napisać za nas , ale niema firm robiących to profesjonalnie.

Gdzie szukać sklepów:

– Na stronach porównywa rek cen, 
– W portalach aukcyjnych, 
– W gazetach, 
– Portalach społecznościowych. 

Rynek jest olbrzymi i szybko rośnie ustalić cenę za unikalny komentarz , bądź opis od 0,20 – 1 zł.

Ciekawy pomysł na biznes. Zakładam się że już niedługo będzie dużo takich firm specjalizujących się w tym zagadnieniu.

przejdznaswoje.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top