Po lądzie i na wodzie czyli pomysł na turystykę bez granic

Amphicoach, czyli autobus turystyczny-amfibia to pierwszy tego typu produkt na rynku, spełniający wyśrubowane wymogi prawne. Spełnia wszystkie standardy prawa unijnego takie jak poziom hałasu czy emisja szkodliwych substancji. Autokar może zostać dostosowany do ruchu lewo jak i prawo-stronnego, w zależności od rynku przeznaczenia.

Amfibiokar został zaprojektowany przez Szkota Georga Smith’a. Produkcja pojazdów wre na wyspie Malta, tam też zostały przeprowadzone pierwsze testy prototypu.
Rocznie fabrykę opuszcza około 12 pojazdów, docelowo ma to być około 50 sztuk.

Koszt busa GTS-1 wynosi 280 000£. (1 500 000 PLN)

Amphicoach cieszy się dużum zainteresowaniem. Pierwszy pojazd sprzedano Węgrom, drugi znajduje się w Belfaście z powodzeniem służy turystom w czasie wycieczek (belfastducktours.com).
20 pojazdów ma zamiar kupić w ciągu 5 nadchodzących lat Australia. Jeśli chodzi o Europę to następne egzemplarze trafią do Królestwa Niderlandów (7 sztuk) i Niemiec (3 sztuki).

Producenci rozpoczynają już produkcję kolejnego modelu z otwartym dachem. Z tej okazji wprowadzają promocyjną cenę. Każdy z 6 pierwszych zamówionych busów będzie kosztował 250 000 euro (1 125 000 PLN).

Przejażdżka takim automobilem również w Polsce stanowiłaby nie lada atrakcję. Przedsiębiorcy prowadzący biura wycieczkowe lub planujący taką działalność powinni rozważyć powiększenie floty o innowacyjny wodny autobus. Podróż np.  z Gdańska na Hel pływającym autobusem byłaby nie lada atrakcją dla obu miast i dla Polski.

Adres internetowy:

amphicoach.net

Foto: amphicoach.net

 

Zobacz też:

Rower do zadań specjalnych

MileMeters – płać za ubezpieczenie tyle ile jeździsz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top