Pomysł na ekskluzywny biznes z przesłaniem

Włókna, z których powstają tkaniny to ręcznie pozyskana sierść jaków. Zwierzęta obecne są w tym rejonie od wieków i służą ludom Tybetańskim zamieszkującym te ziemie. Ich sierść jest wyjątkowo delikatna, a zrobione z niej produkty bardzo popularne.

Firma Shokaya kupuje surowiec bezpośrednio od chłopów. Założyciele wierzą, że dzięki temu będą oni mogli utrzymać ze swojej działalności i zapewnić lepszy byt przyszłym pokoleniom.

Produkty przedsiębiorstwa Shokay podzielono na trzy kolekcje:

  • Domowa
  • Akcesoria
  • Dziecięca

Pierwsza z nich obejmuje takie artykuły jak narzuty (390$/ 1 196 PLN) czy poduszki (175$/ 535PLN). W akcesoriach znaleźć można bogaty wybór czapek (105$/ 321 PLN), szali (230$/ 703 PLN), kapci (65$/ 198 PLN) a nawet biżuterii. Kolekcja dziecięca oferuje ubranka (ok. 140$/ 428 PLN) , buciki (35$/ 107 PLN), maskotki (175$/ 500 PLN).

Ostatnia seria sprzedaje się najlepiej. Produkty z sierści jaków kupić można w wielu sklepach w Azji, USA i w Europie na przykład w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

Firma Shokay na stałe ztrudnia około 260 osób z prowincji Qinghai, współpracuje też z grupą tkaczek z Chong Ming Island z okolic Szanghaju. 

Oprócz korzyści majątkowych, celem założycieli firmy było wprowadzenie wyrobów z sierści jaków na rynek globalny. Cel komercyjny został osiągnięty i pociągną za sobą zainteresowanie tymi zwierzętami, których na świecie jest 14 milionów. 
Shokay organizuje też inicjatywę pod nazwą: „Uszyj jaka”. Ma ona na celu aktywizację osób starszych. Dochody ze zrobionych maskotek zostaną przeznaczone na pomoc osobom niedołężnym.

Firma nie ma na razie przedstawicielstwa Polsce. Za pewne jest to kwestia czasu ponieważ produkty te są chętnie kupowane.

Adres internetowy:

shokay.com

Foto: shokay.com

Czytaj też:

Specjalne ubrania dla kobiet – robocze

Najczęściej podrabiane produkty.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top