Pomysł na skrzydlatą firmę transportową

Misją firmy Ephicas jest zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla o 20% jak i poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Ich innowacyjne produkty, między innymi boczne skrzydła montowane w ciężarówkach, zdobyły uznanie i wiele nagród, między innymi prestiżową Green Challenge.

Jak działa SideWing?

Boczne skrzydła montuje się po obu stronach ciężarówki, tak aby zasłaniały koła. Panele przenoszą powietrze ku tyłowi, dzięki temu zmniejszają opór. Tarcie jest aż o 20% mniejsze, czym samym wynik ten jest ponad dwa razy lepszy niż inne stosowane do tej pory sposoby redukcji oporów.

Instalacja bocznych skrzydeł zaprojektowanych przez przedsiębiorstwo Ephicas daje wymierne korzyści w postaci dużych oszczędności. Szacuje się, że rozwiązanie to umożliwi zmniejszenie rocznych wydatków na ciężarówkę od 2000euro do 6000euro (8 400 PLN- 25 200 PLN). Potencjalni klienci mogą sami obliczyć zyski, po wprowadzeniu odpowiednich danych do kalkulatora, znajdującego się na stronie producenta.

Opatentowana technologia Wing ma też atuty dla innych użytkowników dróg. Zabudowane koła zmniejszają szanse na poturbowanie cyklistów i pieszych, ograniczają też rozbryzg wody w deszczowe dni. Każde skrzydło wyposażone jest w odblaskowe światło, dla lepszej widoczności.

Z wynalazku korzysta już międzynarodowa firma spedycyjna TNT.

Oprócz zdroworozsądkowych argumentów jest jeszcze jedna istotna kwestia podnoszona przez wielu klientów. Ciężarówki wyposażone w tę innowacyjną technologię dużo lepiej prezentują się na drogach.

Adres internetowy:

ephicas.eu

Foto: ephicas.eu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top