Qugo – prywatny miejski transporter

Zaprojektowany przez firmę Urban Mobility Europe, pojazd ekologiczny napędzany elektrycznie. Świetnie nadaje się do używania w aglomeracjach miejkich. Bardzo łatwo pokonuje krótkie odległości, np. z domu do pracy czy na zakupy.

Niewątpliwie ogromną zaletą pojazdów Qugo jest to, że jest ekologiczny i przyczynia się do ochrony środowiska. Zamontowany silnik elektryczny powoduje, że koszty eksploatacji są o wiele niższe. Zapewnia on płynną, cichą jazdę. Maksymalna prędkość jaką może rozwinąć to 25 km/h. Bez ładowania przejedzie 25 km przy niewielkiej wadze 25 kg. Niewielkie wymiary 1150x580x780 mm pozwalają schować go np. do samochodowego bagażnika.

Holenderski wyrób obecnie dostępny jest w 4 kolorach: czarnym, szarym, niebieskim i pomarańczowym. Zbudowany jest z aluminiowej ramy i jak zaznaczyliśmy wyżej z 3 kół – 2 małych z tyłu, które utrzymują równowagę oraz jednego dużego z przedu, dzięki któremu można swobodnie wykonywać manewry podczas jazdy.

Qugo dostępny jest w wielu częściach świata, w niektórych można go kupić. W Europie w dwóch krajach: Holandii i Turcji. Cena za egzemplarz podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Cena może trochę zniechęcać, ale jak zapewnia producent, gdy sprzedaż i zainteresowanie wzrośnie, obniżą ją o 25 procent.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: qugo.nl

Zdjęcia: qugo.nl

 

Zobacz także:

Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Elektryczne skutery taksówki pomysłem na firmę

Segway – przewodnik

Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

Solowheel czyli jednokołowy biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top