Regeneracja telefonów komórkowych pomysłem na biznes

Pod koniec lat 80-tych Chuck Newmann wraz ze swoimi partnerami biznesowymi zainwestował w firmę zajmującą się leasingiem telefonów komórkowych. Jednak na początku lat 90-tych ceny aparatów zaczęły mocno spadać, równocześnie małała liczba klientów  co doprowadziło przedsiębiorstwo niemal do bankructwa. Właściciele postanowili szybko zmienić profil działalności firmy i zajęli się recyklingiem starych telefonów.

Agencje szacuje, że tylko w tym roku amerykanie wyrzucą do śmietników około 125 mln telefonów. Recellular podpisała umowy z największymi operatorami jak Verizon, T-Mobile, i sprzedawcami jak Wall-Mart, Best-Buy, którzy dostarczają jej zużyte telefony.

Oni zajmują się ich regeneracją oczywiście o ile jest w ogóle możliwa i sprzedają w Afryce, Ameryce Południowej, oraz w wielkich sieciach   za około 15-18$ z tego 5-10$ płacą sprzedawcom, czyli wielkim sieciom. Biznes stał się bardzo dochodowy, a firma z Michigan zatrudnia 250 pracowników i średnio oferuje 600!! modeli telefonów. Wszystkie są rozbierane, czyszczone, dane są kasowane, nowe oprogramowanie wgrywane i gotowe.

Od tego czasu Chuck Newmann wraz ze swoimi wspólnikami wiele się nauczył i z niedochodowej działalności udało mu się stać potentatem.

Adres internetowy:

recellular.com

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top