RidgeBlade turbina wiatrowa dostępna dla mas

Dzięki innowacyjnej technologii wynalezionej przez jedną z brytyjskich firm, z energii wiatru skorzystają nawet mieszkańcy bloków.

RidgeBlade to pierwszy produkt firmy The Power Collectiva, a zarazem ogromny sukces. Urządzenie wygrało prestiżowy konkurs Green Challenge w roku 2009 i otrzymało 500 000 euro nagrody, na rozwój i badania.

Na końcowy efekt złożyła się ciężka praca i zaangażowanie specjalistów z dziedziny pozyskiwania energii, aeronautyki, inżynierii i wielu innych.

RidgeBlade to dostępna dla mas turbina wiatrowa, montowana na szczycie dachu. Wyjątkowo dobrze sprawuje się w lokalizacjach, gdzie wiatr jest słaby lub wieje z różnych kierunków. Dzięki mało inwazyjnemu wyglądowi, turbinę można montować na dachach poza miastem, w aglomeracjach miejskich, a nawet na terenach parków narodowych bez obawy, że zakłóci się charakter danego miejsca.

Turbina w sposób cichy i efektywny generuje prąd. Nie wymaga poszerzania czy zmieniania przestrzeni dachowej. Dopasowuje się do każdego poszycia. 

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących zmniejszyć emisję szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery i dla tych, którzy chcą istotnie obniżyć wysokość rachunków za energię.

Obecnie trwają prace nad doskonaleniem RidgeBlade. Pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku dopiero na początku 2010 roku. Mimo tego firma cieszy się ogromną popularnością, a z premierą urządzenia wiązane są ogromne nadzieje.

Firma już teraz poszukuje zagranicznych partnerów, chętnych do dystrybucji i montowania RidgeBlade we własnym regionie.

Adres internetowy:

thepowercollective.com

Foto: thepowercollective.com

Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

Niebieskie dachówki pomysłem na słoneczny biznes

Energia z głębin morza

Energia wiatru napędza wielkie łodzie

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top