Rower świecący w ciemności

Firma Pure Fix Cycles, producent rowerów, mając na uwadze życie i bezpieczeństwo użytkowników jednośladów zaprezentowała ciekawe rozwiązanie. I tak, po wielu miesiącach pracy i testów firma stworzyła i wypuściła na rynek serię rowerów Kilo.

Kilo to nic innego jak fluorescencyjna rama świecąca w ciemności. Mimo że to zwyczajnie nieskomplikowany wynalazek. Prace nad tym rozwiązaniem zajęły inżynierom kilka miesięcy. Chcieli oni stworzyć taką farbę, żeby była idealna oraz która by w ciągu dnia absorbowała jak najwięcej światła, by w nocy zalśnić delikatną poświatą. Czyli wystarczy pojeździć w promieniach słońca, które aktywują farbę, by móc w nocy ruszyć na najmodniejsze miejskie deptaki i cieszyć się zachwytem przechodniów.

Należy również dodać, że Kilo to uniwersalna, hybrydowa rama. To oznacza, że bez względu na to jak lubisz jeździć, powinieneś być zadowolony. Obecnie nie ma możliwości dokonania zakupu kół pokrytych tą fluorescencyjną farbą.

Ceny jakie proponuje producent nie są niskie. Standardowy rower Pure Fix Kilo, dostępny w pięciu rozmiarach, od 47 do 61 cm to wydatek rzędu 1330 zł.

Jadąc na rowerze z taką ramą użytkownik będzie doskonale widoczny na drodze w nocy, co wpłynie znacząco na zmniejszenie ryzyka potrącenia przez nieuważnego kierowcę samochodu. Jednakże należy pamiętać, że żaden wynalazek czy rozwiązanie nie zastąpi naszego myślenia oraz zdrowego rozsądku.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: purefixcycles.com

Zdjęcia: purefixcycles.com

 

Podobne artykuły:

Revolight – rowerowe światło

Veturilo – warszawski rower miejski

Zarejestruj swój rower.

Załóż swój własny sklep rowerowy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top