Ruby czyli kask jak dzieło sztuki

W jego studiu powstają kaski i akcesoria motorowe najwyższej klasy. Artykuły są wyraźnie wzorowane na stylu retro oraz formule1. Każdy kask oplata srebrna lamówka, zaczerpnięta z czasów średniowiecznych rycerzy, a całość wieńczy metalowy błyszczący emblemat. Cechą charakterystyczną jest też czerwone skórzane podbicie.

Skorupy kasków produkowane są z włókien węglowych, takich samych jakie używane są w lotnictwie wojskowym. Żeby uzyskać środki na rozpoczęcie produkcji Jerome sprzedał cały swój dobytek, a nawet własny motor. Spod jego ręki wyszły jak dotąd dwie kolekcje.

Pierwsza z nich, a zarazem produkt flagowy, to Pavillion. Na stronach internetowych kreatora, każdy może sam zaprojektować swój kask. Klient sam decyduje, czy kask będzie jedno kolorowy, czy może będzie na nim jeden z 10 wzorów. Następnie z palety 28 barw można wybrać tę najbardziej pożądaną. Kolejny krok to wybór lakieru: metallic, matt czy może brokat. Przed złożeniem zamówienia należy podać jeszcze rozmiar i kraj pochodzenia. Termin oczekiwania to około 5 tygodni.

Za jednokolorowy kask trzeba zapłacić 965$ (2 950 PLN), a za hełm z motywem graficznym 1045$ (3 200 PLN).

Druga kolekcja Belvedere wkrótce będzie w sprzedaży. Nowe kaski będą dostępne w kilku kolorach: czarnym, białym, szarym , czerwonym i w paski. Ten model wyposażony jest w szybę. Razem z kaskiem klient otrzyma: przezroczystą, ciemną i średnio ciemną przesłonę. Dzięki temu użytkownicy 2 i 3 kołowców będą mogli rozwijać większe prędkości i nie przejmować się warunkami atmosferycznymi.

Przedsiębiorstwo Ruby ma już swoje przedstawicielstwa w wielu krajach Europy a nawet w Stanach Zjednoczonych. Klientom, którzy mogą przyjść do sklepu proponuje jeszcze jedną usługę. Jerome pobiera dokładne wymiary głowy i tworzy idealny kask. Jest to niewątpliwa gratka dla miłośników jazdy i przedsiębiorców.

Adres internetowy:

ateliersruby.com

Foto: ateliersruby.com

Zobacz też:

Yakkay – znaczy pomysł na biznes

Kobieta na czerwonym, jedzie po zielonym czyli pomysł na ubrania

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top