Samoregulujące okulary

Gdy wizja się zmniejsza, obraz zawęża potrzebne są okulary na każdą okazję. Firma Eyejusters z Wielkiej Brytanii wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z okularów i stworzyła samoregulujące okulary, które można dostosować do danej sytuacji. W tym momencie posiadanie oddzielnej pary do czytania czy oglądania telewizji staje się zbędne. Samoregulujące okulary może nosić i obsługiwać każdy.

Okulary te wykorzystują technologię SlideLens czyli soczewki które się w nich znajdują składają się z dwóch części, i za pomocą pokrętła w oprawce można przesuwać je względem siebie, regulując moc optyczną soczewki (podobne rozwiązanie oferują specjalne okulary dla astronautów). Opracowano dwa modele okularów – dla osób z krótkowzrocznością (regulacja w zakresie -5 do 0 dioptrii) i dalekowzrocznością (regulacja w zakresie 0 do +4,5 dioptrii). Zakres ich regulacji pozwala na dostosowanie do większości przypadków wad wzroku. Zaletą tego rozwiązania jest to, że z jednej pary okularów może korzystać wiele osób. Co w konsekwencji eliminuje problem z kupowaniem nowych okularów w przypadku zmiany wady wzroku.

Okulary charakteryzują się wysoką jakością wykonania, posiadanie oprawki są na tyle elastyczne, że dopasowują się do każdej twarzy. Mówiąc o oprawkach, dostępne są różne kolory. Także każdy może dobrać taki, w jakim najlepiej się czuje. Czyszczenie też jest bezproblemowe. Soczewki czyścimy zwykłą szmatką do okularów. Dodatkowo odbijają szkodliwe promieniowanie UV.

Firma zachęca organizacje humanitarne, działające m.in.: w Krajach Trzeciego Świata, do ich zakupu po niższej cenie, w celu przekazania osobom np. nieumiejącym czytać czy ze słabym wzrokiem. Gdzie odsetek takich ludzi w państwach afrykańskich jest bardzo duży. Eyejusters wycenia swój produkt, dla typowego konsumenta, na ok 170 zł. Można go nabyć na stronie producenta. Cena wydaje się niewygórowana jak na coś co bardzo może nam ułatwić codzienne życie.

Artur Stasiak

Adres internetowy: eyejusters.com

Zdjęcia: eyejusters.com

 

Podobne artykuły:

GPS w okularach pozwoli odnaleźć trasę

Okulary bez śrub pomysłem na własny salon optyczny

Nowatorskie okulary pomysłem na biznes

Zobacz więcej

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top