Segway Park pomysłem na biznes

Segway, dwukołowy, jednoosobowy pojazd elektryczny swoją premierę miał wiele lat temu. W ówczesnym czasie był hitem. Dziś cieszy się niemniejszym zainteresowaniem. Dlatego coraz więcej firm świadczy różne usługi wykorzystując przy tym amerykański pojazd.

I tą drogą poszli również Duńczycy, którzy niespełna 2 lata temu utworzyli terenowy park SegWorld, który zwiedza się tylko i wyłącznie na segwayu. Ciekawostką jest to, że jest to miniaturowa wersja słynnego Parku Narodowego Yellowstone w USA. Zwiedzający mają okazję przejechać się tym pojazdem wśród gór i wodospadów.

Niestety, park nie jest umiejscowiony na otwartej przestrzeni. Został wybudowany w specjalnej ogromnej hali. Mimo to wrażenie jest równie niesamowite, tak, jakbyśmy byli w prawdziwym Parku Yellowstone. Hala ma powierzchnię blisko 6 tys. m2 powierzchni. Teren jest tak przygotowany, że posiada różne stopnie trudności. Początkujący jak i zaawansowani użytkownicy Segwaya z pewnością będą zadowoleni. Dla młodszych są specjalnie przystosowane dwukołowce. Minimalny wiek uczestnika takiego zwiedzania to 8 lat, przy minimalnym wzroście 115 cm. Dzieci od 10 lat wzwyż muszą mieć minimum 135 cm wzrostu.

Twórcy parku twierdzą, że z jazdą terenową na segwayu lepiej radzą sobie kobiety. Podchodzą do tego z większą ostrożnością, co pozwala szybciej opanować technikę jazdy. Niemniej jednak, pomysł na biznes jakim było utworzenie tego rodzaju parku uważam za bardzo ciekawy. Myślę, że w Polsce taki obiekt byłby równie popularny jak ten w Danii.

Artur Stasiak

Adres internetowy: segworld.dk

Zdjęcia: segworld.dk

 

Zobacz także:

Jednokołowy motocykl pomysłem na biznes

Qugo – prywatny miejski transporter

Solowheel czyli jednokołowy biznes

Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

Segway – przewodnik

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top